Zatrzymano dwóch mieszkańców Torunia podejrzanych o napad na 30-latka.

  • 25.04.2018, 08:50
  • KMP Sopot
Zatrzymano dwóch mieszkańców Torunia podejrzanych o napad na 30-latka. fot. KMP Sopot

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mieszkańców Torunia podejrzanych o napad na 30-latka oraz kradzież pieniędzy, dowodu rejestracyjnego i kluczyka od auta. Sprawcy nie tylko kopali pokrzywdzonego, ale również bili go drewnianą listwą. Byli oni nietrzeźwi. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego łupu, a mężczyźni za popełnione przestępstwo usłyszeli zarzuty. Śledczy wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie.

W niedzielę około godz. 1.00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że grupa osób bije mężczyznę w centrum Sopotu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol funkcjonariuszy z referatu patrolowo-interwencyjnego. Dojeżdżając na miejsce policjanci zauważyli jak jeden z mężczyzn na ich widok zaczyna uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za 21-latkiem, a po kilkudziesięciu metrach go dogonili i obezwładnili. Jak ustalili funkcjonariusze, był to jeden ze sprawców napadu na 30-letniego mieszkańca Gdańska. Gdy funkcjonariusze wrócili z nim na miejsce zdarzenia, po chwili przyszedł  drugi ze sprawców – 23-latek. Dwóch mieszkańców Torunia natychmiast zostało zatrzymanych przez policjantów i doprowadzonych do policyjnego aresztu. Byli nietrzeźwi, obaj mieli ok. 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że grupa trzech osób chwilę wcześniej poznała 30-latka z Gdańska. W pewnym momencie zaatakowali go używając przy tym także drewnianej listwy, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 300 zł oraz dowód rejestracyjny i kluczyk od samochodu osobowego nissan.

Przeszukując zatrzymanego 23-latka policjanci znaleźli skradziony kluczyk od auta i go zabezpieczyli. Przy 21-letnim sprawcy funkcjonariusze zabezpieczyli susz, który przekazali do dalszych badań fizykochemicznych.

Na podstawie zebranych dowodów dwóch sprawców usłyszało zarzuty dokonania rozboju wspólnie z inną osobą. Po zakończeniu czynności w komendzie policjanci doprowadzili ich do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Prokurator po przesłuchaniu sprawców skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest rozwojowa. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

KMP Sopot

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe