Uwaga na oszustwa przy wynajmie mieszkań. Tylko w środę były dwa zgłoszenia.

  • 27.04.2018, 08:30
  • KMP Sopot
Uwaga na oszustwa przy wynajmie mieszkań. Tylko w  środę były dwa zgłoszenia.

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Przedwczoraj policjanci z Sopotu otrzymali dwa zgłoszenia dot. oszustw przy wynajmie mieszkań. Za każdym razem osoba pokrzywdzona przekazała osobie podającej się za właściciela pieniądze jako kaucję, ale do wynajmu już nie dochodziło. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Przestrzegamy też przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach, apartamentach oraz pokojach na terenie Sopotu. Przypominamy!!! Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu.

Wczoraj policjanci z Sopotu otrzymali dwa zgłoszenia dot. oszustw przy wynajmie mieszkań. Zarówno kobieta jak i mężczyzna poinformowali, że informację o wynajmie mieszkania znaleźli na jednym z portali. Pokrzywdzeni nawiązali kontakt z osobą podającą się za właściciela, obejrzeli mieszkanie i decydowali się na jego wynajem. Za każdym razem osoba pokrzywdzona przekazała „właścicielowi” pieniądze jako kaucję, ale do przekazania kluczy od mieszkania już nie dochodziło. Po kilku dniach urywał się też kontakt z fałszywym właścicielem. Teraz sopoccy funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw.

Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Przestrzegamy również przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach, apartamentach oraz pokojach na terenie Sopotu. Przypominamy!!! Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu.

Pamiętajmy, że jeżeli nocleg kosztuje wyjątkowo mało, mieszkanie jest blisko morza i w pełni wyposażone, to trzeba takie ogłoszenie dokładnie zweryfikować. Większe kwatery i pensjonaty są z reguły wpisywane do rejestru w Urzędzie Miasta. Można tam zadzwonić i zapytać, czy taki pensjonat lub kwatera rzeczywiście istnieje. Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto policjanci radzą aby zweryfikować właściciela obiektu. Aby nie zostać oszukanym powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • cena za wynajem - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu powinna nam dać do myślenia,
  • brak strony internetowej obiektu - oszuści nie podają zazwyczaj strony internetowej, gdzie można byłoby znaleźć więcej konkretnych informacji o obiekcie,
  • maile na bezpłatnej poczcie -kontaktowy adres e-mail jest zakładany na bezpłatnym serwerze pocztowym,
  • brak numeru stacjonarnego - oszuści często podają tylko i wyłącznie numer telefonu komórkowego,
  • atrakcyjna lokalizacja, adres, który nie istnieje - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w Internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku miejskiego, mamy do czynienia z oszustwem,
  • czytaj komentarze - przed wybraniem kwatery warto też sprawdzić internetowe komentarze.

Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię e-maili. To wszystko może pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa.

KMP Sopot

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe