Zatrzymano seryjnego podpalacza. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu malborskiego.

  • 30.04.2018, 14:15 (aktualizacja 30.04.2018 14:23)
  • KWP Gdańsk
Zatrzymano seryjnego podpalacza. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu malborskiego.
Podziel się:
Oceń:
MALBORK Kryminalni z Malborka zatrzymali seryjnego podpalacza, który w dwukrotnie podpalił budynek stodoły oraz sterty słomy na polu. Pokrzywdzeni wycenili straty łącznie na ponad 70 tys. złotych. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu malborskiego, który teraz odpowie za te czyny przed sądem rodzinnym.

21 marca około godziny 23.00 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony o palącym się budynku gospodarczym w miejscowości na terenie gminy. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci, którzy przez kilka godzin zabezpieczali akcję gaśniczą, a następnie wykonali oględziny i wszczęli postępowanie, żeby wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego pożaru.

W nocy 25 marca około godziny 1.00 po raz kolejny dyżurny komendy w Malborku skierował policjantów do zabezpieczenia pożaru tej samej stodoły. Funkcjonariusze ustalili, że przyczyną tego zdarzenia było podpalenie budynku przy użyciu substancji łatwopalnej. Pokrzywdzony wycenił straty na około 30 tys. złotych.

Następnie 20 kwietnia około północy policjanci zabezpieczali gaszenie palącej się sterty słomy na polu. Spaliło się 297 ton słomy o wartości ponad 41 tys. złotych.

Przez cały czas sprawą podpaleń zajmowali się kryminalni malborskiej komendy, którzy dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym ustalili i zatrzymali sprawcę. Podpalaczem okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Nieletni sprawca przyznał się do tych podpaleń. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe