Zniszczył samochód siekierą ... bo zaparkował za blisko furtki.

  • 10.05.2018, 08:40
  • KWP Gdańsk
Zniszczył samochód siekierą ... bo zaparkował za blisko furtki. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

KOŚCIERZYNA We Wtorek br. policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy swojej posesji uszkodził zaparkowany w tym miejscu samochód. Jak ustalili policjanci, 57-latek siekierą zniszczył karoserię, wybił szyby i przebił opony w samochodzie marki Volvo. Straty oszacowano na 10 tys. złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

8 maja br. ok. godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że ktoś uszkodził samochód zaparkowany na ul. Tkaczyka w Kościerzynie. Natychmiast w to miejsce funkcjonariusz wysłał policjantów. Mundurowi po przyjeździe ustalili, że sprawcą tego czynu jest 57-letni mieszkaniec miasta. Policjanci natychmiast zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejscu zdarzenia technik zabezpieczył ślady oraz siekierę, którą sprawca zdewastował samochód. Przesłuchano także świadków.

Zatrzymany tłumaczył się, że kierowca samochodu volvo zaparkował za blisko jego furtki przy posesji, dlatego wziął siekierę, potłukł nią karoserię i szyby samochodu oraz poprzebijał opony. Zatrzymany mężczyzna zostawił także kartkę za szybą, na której napisał, że w tym miejscu się nie parkuje.

Poszkodowany mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego wycenił uszkodzenia na 10 tys. zł. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe