Rozpoznajesz tego mężczyznę? Porzucił psa w Starogardzie Gdańskim.

  • 11.05.2018, 12:41 (aktualizacja 15.05.2018 08:20)
  • KPP Starogard Gdański
Rozpoznajesz tego mężczyznę? Porzucił psa w Starogardzie Gdańskim. fot. KPP Starogard Gdański
Podziel się:
Oceń:
STAROGARD GDAŃSKI Policjanci ze Starogardu Gdańskiego poszukują sprawcy porzucenia psa. Funkcjonariusze apelują do osób, które rozpoznają na zdjęciu czworonoga lub mężczyznę, który go porzucił i mogą pomóc w identyfikacji jego właściciela. Na wszelkie informacje w tej sprawie mundurowi czekają pod numerem telefonu /58/ 737-03-42. Śledczy zapewniają anonimowość.

W połowie kwietnia br. starogardzcy policjanci zostali poinformowani przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt o porzuceniu psa. Do zdarzenia doszło 7 lutego 2018r. w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Pomorskiej 7, gdzie nieustalony do tej pory mężczyzna porzucił znajdującego się pod jego opieką psa i oddalił się w nieznanym kierunku. Przywiązanym do balustrady zwierzęciem zainteresowała się przechodząca w pobliżu kobieta, która powiadomiła pracowników schroniska dla bezdomnych zwierząt. W dniu zdarzenia zwierzę miało na sobie brązowe szelki oraz czarne ubranie z białym wzorem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt porzucenie zwierzęcia jest formą znęcania się, a za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze apelują do osób, które rozpoznają na zdjęciu czworonoga lub mężczyznę, który go porzucił i mogą pomóc w identyfikacji jego właściciela. Na wszelkie informacje w tej sprawie mundurowi czekają pod numerem telefonu /58/ 737-03-42. Śledczy zapewniają anonimowość.

AKTUALIZACJA:

Policjanci ustalili personalia mężczyzny widocznego na zdjęciu oraz wykonali już czynności procesowe w tej sprawie.

fot. KPP Starogard Gdański

 

 

KPP Starogard Gdański
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe