Wypadek na obwodnicy. Kierowca miał 2,5 promila alkoholu.

  • 14.05.2018, 13:15 (aktualizacja 14.05.2018, 13:21)
  • KWP Gdańsk
Wypadek na obwodnicy. Kierowca miał 2,5 promila alkoholu. fot. KWP Gdańsk Badanie na trzeźwość 49-letniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że miał prawie 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podziel się:

Oceń:

KOŚCIERZYNA Policjanci ustalają przyczyny oraz okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na kościerskiej obwodnicy. Z ustaleń mundurowych wynika, że samochód marki Audi uderzył w balustradę i wylądował w rowie. Badanie na trzeźwość 49-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego wykazało, że miał prawie 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo posiadał sądowny zakaz prowadzenia pojazdów.

Dziś około godz. 6.00 (14 maja br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymali zgłoszenie o tym, że na początku obwodnicy od strony Gdyni doszło do wypadku drogowego. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili tę informację i w rozmowie z mężczyzną ustalili, że jechał sam autem marki Audi, uderzył w balustradę i wjechał do rowu. Mundurowi w trakcie rozmowy z 49-latkiem wyczuli od niego alkohol. Badanie kierowcy na trzeźwość wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo okazało się, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom oprócz kary pozbawienia wolności grozi kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe