Bierzesz kredyt? Zobacz, o czym musisz pamiętać

  • 15.05.2018, 09:11
  • redakcja
Bierzesz kredyt? Zobacz, o czym musisz pamiętać
Podziel się:
Oceń:
Kredyt to z jednej strony szansa na szybsze spełnienie marzeń o posiadaniu, z drugiej zaś poważne zobowiązanie finansowe, które będzie trzeba regularnie spłacać. Mimo wszystko czasem warto zdecydować się na sięgnięcie po dodatkowy zastrzyk gotówki i przyspieszenie pewnych spraw w naszym życiu. W jaki sposób podejść do sprawy kredytu, żeby wyjść z niego obronną ręką? Zobaczcie nasze wskazówki w tym temacie.

Podchodź do sprawy racjonalnie, a nie emocjonalnie

Emocje to bardzo zły doradca w kwestiach finansowych. Wypatrzyłeś wspaniałe i – co gorsza – drogie auto? Wiesz, że w zasadzie Cię na nie nie stać? Przemyśl sprawę na chłodno dwa razy, prześpij się z myślą, że co miesiąc przez wiele lat będziesz musiał spłacać raty kredytu. Pamiętaj, że auta szybko tracą na wartości, są też awaryjne i kosztowne w utrzymaniu. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z pożyczkodawcą, porównaj kredyty samochodowe z www.lowcakredytow.pl.

 

Mierz siły na zamiary i pomyśl dwa razy

Zanim jeszcze podejmiesz decyzję o wzięciu kredytu, sprawdź swoją sytuację finansową. Czy masz stabilne zatrudnienie? Pracujesz na umowę o pracę czy umowę-zlecenie? Jakie masz comiesięczne koszty stałe związane z czynszem, wyżywieniem, opłatą przedszkola dziecka, mediami? Czy jesteś w stanie wziąć na swoje barki kolejne zobowiązanie finansowe? Jeśli odpowiedź nadal brzmi „tak” to sprawdź tani kredyt gotówkowy w www.lowcakredytow.pl. Porównaj przy tym parametry takie jak RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, okres spłaty i harmonogram rat kredytu, uwzględnij kwotę oprocentowania. Dokładnie czytaj umowy i nie bój się pytać, jeśli masz wątpliwości. Korzystaj z oferty banków o dobrej reputacji i wypracowanej renomie, które mają postawę prokliencką.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe