Gaba Kulka gwiazdą wiosennego pikniku w Rumi

  • 17.05.2018, 08:25
  • UM Rumia
Gaba Kulka gwiazdą wiosennego pikniku w Rumi mat.prasowe

Podziel się:

Oceń:

RUMIA Od muzyki folk, przez rock i jazz, aż po ryk silnika. Takie dźwięki będzie można usłyszeć podczas wiosennego pikniku, który odbędzie się 26 maja na scenie letniej przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Jedną z dodatkowych atrakcji będzie pokaz magicznych sztuczek. Wstęp na piknik jest wolny.

– Jak co roku zapraszamy na wiosenny piknik, którego głównym celem jest umożliwienie mieszkańcom wysłuchanie gwiazd alternatywnego nurtu. Formuła ta się sprawdza, o czym przekonaliśmy się podczas występów Fisz Emade oraz Łąki Łan – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Oprócz tego sporo atrakcji będzie przygotowanych specjalnie dla naszych najmłodszych mieszkańców. Zadowoleni powinni być również poszukiwacze rozmaitych smaków, na których będą czekać stoiska gastronomiczne – dodaje.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Na miejscu będą czekać rozmaite atrakcje dla dzieci i punkty gastronomiczne, a już piętnaście minut później na scenie wystąpi zespół Mitra. Jest to gdyńska folk-rockowo formacja, która w swojej twórczości miesza akcenty wielu gatunków muzycznych. Charakteru dodaje zespołowi sekcja dęta, świetnie współgrająca z dźwiękami akordeonu oraz instrumentów klawiszowych. Jak mówią sami o sobie, „Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady”.

O godzinie 17:05 pałeczkę, a właściwie różdżkę, przejmie magik, prezentujący rozmaite sztuczki. Będzie to występ skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi. O godzinie 17:40 ponownie o muzyczną oprawę zadba Mitra, a o 18:20 na scenie znów zagości magia.

Na Gwiazdę Wieczoru, którą jest Gaba Kulka, trzeba będzie poczekać do godziny 19:00. Polska pianistka, piosenkarka i autorka licznych tekstów zaprezentuje publiczności „pstrokatą mieszankę gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret”. Gabriela Kulka znana jest między innymi z licznych coverów, wykonanych w towarzystwie Czesława Mozila, a także autorskich piosenek, takich jak: „Niejasności” czy „Wielkie wrażenie”.

Finałową częścią wydarzenia będzie koncert muzyki mechanicznej, który rozpocznie się o godzinie 20:30 i zakończy o 22:00.

UM Rumia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe