Gmina Potęgowo podpisała umowę na budowę Centrum Produktu Lokalnego w Karznicy

  • 18.05.2018, 08:40
  • UG Potęgowo
Gmina Potęgowo podpisała umowę na budowę Centrum Produktu Lokalnego w… fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO 16 maja podpisano umowę z wykonawcą Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy. Całkowita wartość inwestycji wyniesie niemal 1.000.000 złotych. W najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane. Planowany termin ich zakończenia to 15 listopada 2018 r.

W podpisywaniu umowy uczestniczył Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin, radny Dominik Maksymowski, sołtys Izabela Kogut-Suder wraz z mieszkańcami, wykonawca, pracownicy Urzędu Gminy. Obecna była również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, który będzie administratorem nowego obiektu. W trakcie spotkania ustalono szczegóły planowanych prac, w tym także przeniesienie części wyposażenia placu rekreacyjnego oraz wykorzystanie materiału z istniejącej wiaty, która zostanie rozebrana.

W ramach projektu pn. „Mój Rynek wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy” powstanie nowoczesny budynek oraz rynek, na którym będzie odbywała się sprzedaż produktów, przede wszystkim lokalnych - wytworzonych przez miejscowych przedsiębiorców, Koła Gospodyń Wiejskich i inne zainteresowane osoby.

W budynku Centrum zostaną zastosowane technologie odnawialnych źródeł energii – ogrzewanie dostarczy oszczędna pompa ciepła. Centrum zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt (meble, urządzenia AGD i RTV, stanowiska komputerowe), będzie także wspierać lokalnych wytwórców poprzez organizację szkoleń, spotkań i wystaw tematycznych oraz poprzez dbanie o odpowiedni wizerunek produktów lokalnych i ich producentów. Targowisko o powierzchni ponad 70m2 zostanie podzielone na strefę produktów rolno-spożywczych oraz pozostałych. Znajdzie się na nim kilkanaście stanowisk do sprzedaży, w tym także produktów wytworzonych w systemie rolnictwa ekologicznego.

Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego to firma Usługi Ogólno-Budowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowskiej Huty. Wartość umów: część I Budynek Centrum Promocji Produktu Lokalnego - 778.530,33 zł, część II Targowisko – wiata z pomieszczeniem gospodarczym - 88.900,76 zł. Na inwestycję zostanie udzielona gwarancja na 5 lat.

Nadzór inwestorski sprawowany będzie przez zespół inspektorów pod kierownictwem Piotra Kaszubowskiego prowadzącego Biuro Obsługi Nieruchomości z Żukówka; wartość umowy 19.557,00 zł. Projekt został wykonany przez Biuro Obsługi Budownictwa Jarosław Celban. Wraz z podpisaniem umowy, został również przekazany plac budowy.

Gmina uzyskała dofinansowanie na inwestycję z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszenie  i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”. Umowa z Marszałkiem Województwa Pomorskiego została podpisana 18 stycznia 2018 r.

fot. UG Potęgowo

UG Potęgowo

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe