Trzy wypadku. Siedem osób w szpitalu w powiecie chojnickim.

  • 22.05.2018, 08:09
  • KWP Gdańsk
Trzy wypadku. Siedem osób w szpitalu w powiecie chojnickim. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
CHOJNICE W miniony weekend policjanci zabezpieczali miejsca trzech wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu chojnickiego. Do pierwszego z nich doszło w miejscowości Łubna gm. Czersk, w wyniku którego 20 i 11-latek z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Kolejny wypadek z udziałem samochodu terenowego miał miejsce na drodze gruntowej pomiędzy Ogorzelinami, a Lichnowami – w efekcie trzy osoby zostały ranne. Do trzeciego wypadku doszło w nocy w gminie Czersk, gdzie kierujący nissanem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i uderzył w drzewo. Dwaj mężczyźni podróżujący tym autem zostali przetransportowani do szpitali. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze.

18 maja br. około godziny 7.30 dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Czersk- Gotelp w miejscowości Łubna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że na prostym odcinku drogi, 20-letni kierujący volkswagenem polo podczas omijania psa, który mu nagle wbiegł przed pojazd, stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w słup energetyczny. Kierujący oraz 11-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do chojnickiego szpitala. Od kierowcy została zabezpieczona krew do badań laboratoryjnych.

Tego samego dnia, kilka godzin później około godziny 21.30, policjanci zostali wezwani do wypadku , gdzie na drodze gruntowej pomiędzy Lichnowami, a Ogorzelinami , gdzie miało dojść do dachowania pojazdu. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło wskutek tego, że kierujący 43-letni mieszkaniec Chojnic jadąc nissanem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi wypadł z niej po czym dachował. Mundurowi szczegółowo sprawdzają okoliczności wypadku, w wyniku którego troje pasażerów trafiło do szpitala. Kierującego policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się , że jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Około godziny 1.00 w nocy z soboty na niedzielę policjanci interweniowali w okolicach Krzyża, gdzie na drodze prowadzącej do Kwiek kierujący nissanem z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W efekcie zdarzenia kierujący oraz pasażer trafili do szpitali. Z uwagi na obrażenia 47-letni pasażer został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Kościerzynie. Od kierowcy zabezpieczono krew do badań, która wskaże czy 44-letni kierowca nissana był trzeźwy w chwili zdarzenia.

Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu wypadków wykonali oględziny pojazdów, przesłuchiwali świadków i sporządzili dokumentację fotograficzną. Teraz policjanci prowadzą postępowania, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Ponadto w trakcie weekendu policjanci w Czersku na ul. Dr Zielińskiego udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu Fiatem Seicento. Podczas kontroli okazało się, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Następnego dnia w niedzielę w miejscowość Łąg-Kolonia zatrzymali 43-letniego mieszkańca gm. Czersk, który wsiadł za „kółko” pomimo, że posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd zabezpieczony został w trybie administracyjnym na parkingu strzeżonym.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę oraz o przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe