Ósmy Pchli Targ w Tczewie

  • 24.05.2018, 08:15
  • mat. prasowe
Ósmy Pchli Targ w Tczewie Po raz ósmy w Tczewie odbędzie się Pchli Targ.
Podziel się:
Oceń:
TCZEW Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca na Starówce odbędzie się już ósmy Pchli Targ. Do 20 maja zgłosiło się 123 wystawców, w tym kolekcjonerzy, którzy biorą udział w tym wydarzeniu już od kilku lat.

Pięćdziesiąt zgłoszeń pochodzi od tczewian, pozostałe przesłały osoby z Kociewia, Trójmiasta, Malborka, Grudziądza, Olsztyna i Kwidzyna. W Pchlim Targu mogą wziąć udział również dzieci, oczywiście za zgodą rodziców – do tej pory zgłosiło się 14 osób niepełnoletnich. A czym będziemy handlować? Porcelana, lampy, bibeloty, biżuteria, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki, maskotki, książki, wata cukrowa – tak obszerny jest katalog oferowanych produktów. Część sprzedawanych artykułów to wyroby rękodzielnicze. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się jeszcze na udział w Pchlim Targu, nic straconego. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.pchlitarg.tczew.pl, zapoznać się z regulaminem wydarzenia i przesłać elektroniczny formularz. Rekrutacja potrwa do 30 maja – po tym terminie można zgłosić się w dniu wydarzenia już osobiście do stanowiska organizatora. Miejsca na pewno nie zabraknie. Warto podkreślić, że wystawcy nie ponoszą żadnych opłat!

Pchli Targ nie miałby swojego klimatu, gdyby nie działania towarzyszące handlowi. Tematem przewodnim części artystycznej będzie pokaz rzemiosł dawnych:

• Kleszcze, młotek, kowadło, ogień, woda, czyli warsztaty kowalstwa prowadzone przez członków Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali: Pracowni Konserwatorsko-Renowacyjnej Remigiusza Pacera, Pracowni Płatnerskiej Marcina Manikowskiego oraz Rzemieślniczej Pracowni Autorskiej HACY Michała Wierzbickiego. Zobaczymy warsztat pracy kowala sprzed stuleci i przekonamy się o tym, że rozgrzany pręt można kształtować niczym plastelinę http://spak.info/;

• warsztat świecownika, czyli wyrabianie świec metodą średniowieczną z prawdziwego wosku pszczelego http://www.garniec.pl/;

• coś dla dziewczyn i kobiet, a więc warsztat prząśniczki – widzowie nie tylko zobaczą, jak wygląda przędzenie na tradycyjnym kołowrotku oraz na różnego rodzaju krosnach tkackich, ale także będą mogli wykonać drobny element z wełny, np. bransoletkę z wełny czy krajkę http://www.garniec.pl/;

• stanowisko „Dawna, polska wieś” – to prezentacja wielu sprzętów wyposażenia gospodarstwa chłopskiego, pokaz wyrabiania ciasta lub parzenia kawy wraz z ćwiczeniami dla publiczności, np. ubijanie masła w kierzance, mielenie mąki w drewnianym młynie żarnowym, noszenie wody w szuńdach http://www.garniec.pl/.

Oczywiście nie zabraknie muzyki na żywo na Skwerze Różanym i kataryniarza.

A to wszystko 3 czerwca od godz. 10.00 do 17.00 na placu Hallera i pobliskich ulicach. Organizatorem wydarzenia jest Fabryka Sztuk. Partnerzy: Urząd Miejski, Zakład Usług Komunalnych, Straż Miejska, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.

mat. prasowe
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe