Miał już poprzecinane ręce. Policjanci uratowali 54-letniego mężczyznę.

  • 24.05.2018, 08:15 (aktualizacja 24.05.2018, 08:19)
  • KWP Gdańsk
Miał już poprzecinane ręce. Policjanci uratowali 54-letniego mężczyznę. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

KOŚCIERZYNA Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uratowano 54-letniego mężczyznę. Policjanci podczas obchodu rejonu miasta otrzymali informację od dyżurnego, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Ci mundurowi znajdowali się najbliżej i już po chwili byli na miejscu, gdzie udzielili pomocy i wezwali pogotowie.

W niedzielę (20 maja br.) po godzinie 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał informację telefoniczną, że w jednym z domów w Kościerzynie mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Policjant przez radio podał informację do policjantów. Najbliżej tego miejsca znajdował się patrol dzielnicowych: mł. asp. Janusz Pobłocki i mł. asp. Dawid Hering.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Po przybyciu na miejsce policjanci wielokrotnie pukali do drzwi domu. Po chwili otworzył im 54-latek, był osłabiony, miał poprzecinane i zakrwawione ręce. Mężczyzna ciągle trzymał ostry przedmiot w ręku i chciał dalej się okaleczyć. Dzielnicowi przekonali mężczyznę, żeby tego nie robił i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Jednocześnie powiadomili o sytuacji pogotowie. Po przybyciu załogi pogotowia mężczyznę przewieziono do szpitala.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe