W Potęgowie za 1,5 mln zł powstanie kompleks sportowy

  • 25.05.2018, 08:00
  • UG Potęgowo
W Potęgowie za 1,5 mln zł powstanie kompleks sportowy fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO 22 maja podpisano umowę na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Potęgowie. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja warta niemal 1,5 mln zł wg harmonogramu, zostanie zakończona we wrześniu 2018 r.

W podpisywaniu umowy uczestniczył wójt gminy Dawid Litwin, urzędnicy, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Potęgowie oraz wykonawcy.


W ramach zadania powstanie boisko do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną  o wymiarach 250m i skocznią w dal, boisko wielofunkcyjne, a w nim boisko do piłki ręcznej, do koszykówki  i siatkówki,  oświetlenie boiska i terenu, ogrodzenie, trybuny dla widzów, ciągi piesze i komunikacyjne oraz miejsca postojowych. Kompleks będzie przeznaczony na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, organizacji zawodów piłki nożnej, piłki ręcznej czy zawodów lekkoatletycznych.

Roboty budowlane wykona firma ELSIK Sp. z o.o. z Żukowa, wyłoniona w przetargu nieograniczonym. Wartość inwestycji wyniesie 1.290.000,00 zł. Oświetlenie i monitoring zainstaluje FUPH INSTAL-BUD Jerzy Labudda z Luzina. Koszt instalacji wyniesie 123.492,00 zł. Na przeprowadzone prace zostanie udzielona gwarancja 5 lat. Nadzór inwestorski warty 22.755,00 zł przeprowadzi Biuro Obsługi Nieruchomości Piotr Kaszubowski z Żukówka.

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pod nazwą „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Rozstrzygnięcie konkursu w lipcu br.

To kolejny taki obiekt sportowy w gminie Potęgowo. Podobny powstał w 2016 roku przy Szkole Podstawowej w Łupawie, na który gmina pozyskała dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. UG Potęgowo

UG Potęgowo

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe