Największe zalety monitoringu IP

  • 29.05.2018, 19:00 (aktualizacja 01.06.2018 19:11)
  • artykuł sponsorowany
Największe zalety monitoringu IP
Podziel się:
Niewielkich rozmiarów – często niewidoczne kamerki służące do monitorowania newralgicznych i szczególnie narażonych miejsc oraz obszarów z wolna wypierają przestarzałe rozwiązania wizyjne, których rola ogranicza się zaledwie do prewencji.

Monitoring IP można stosować na przejściach dla pieszych, w obiektach firmowych, a także prywatnych oraz publicznych. Jakie korzyści niesie ze sobą ów wariant monitorowania?

zdjecie-2.jpg

Nowoczesna technologia

 

Najważniejszą zaletą dotyczącą kamer typu IP jest ich zaawansowanie technologiczne. Dzięki niemu istnieje możliwość wysyłania obrazu poprzez połączenie sieciowe. Wiele z nich jest ponadto z alarmem oraz czujnikami PIR (są to pasywne czujniki podczerwieni odpowiedzialne za wykrywanie ruchu w pomieszczeniach). Dzięki owej możliwości mogą one w sposób błyskawiczny wzbudzić alarm oraz uruchomić rejestrowanie obrazu przez wszystkie, bądź jedną kamerkę. Opcja ta gwarantuje podgląd na mieszkanie, sklep lub jakikolwiek inny obiekt z dowolnego miejsca na ziemi zarówno poprzez komputer, jak również telefon. Ten walor z pewnością zostanie doceniony przez osoby, które przebywają rzadko w domu, bądź pragną urządzić sobie wyjazd urlopowy.

zdjecie-3.jpg

Banalna obsługa

 

Już sama nazwa wskazuje, iż monitoring nie wymaga okablowania. W zupełności wystarcza zasilenie z pobliskiego gniazda lub puszki – 230V. To niewątpliwa zaleta, bowiem nie trzeba kuć ścian w celu przeprowadzenia przewodów oraz montować skomplikowanych instalacji. Ważnym walorem jest również zmienność położenia – monitoring można w dowolnym momencie i bez przeszkód przenieść do innego pomieszczenia. Banalny jest także montaż wespół z obsługą. System jest konfigurowany automatycznie, zaś podgląd możliwy bez względu na przestrzeń geograficzną – wszystko za sprawą obecności Internetu w usłudze P2P. W pełni wyposażonych systemach istnieje możliwość zapisu rejestru w specjalnej chmurze – to dzięki aplikacji dedykowanej P2P, która umożliwia nam śledzenie obrazu w ekranie telefonu komórkowego.

zdjecie-4.jpg

 

Bez problemu można także cofnąć się do przeszłości, aby ujrzeć zarejestrowany obraz w chwili, gdy nie mieliśmy takiej możliwości. Intuicyjna obsługa to ogromna zaleta, ale warto pamiętać, że każdy system jest narażony na uszkodzenia. W takiej sytuacji bez problemów można dostać wsparcie od działu obsługi technicznej, który zadba o każdy detal.

 

Łatwa oszczędność

 

Pośród korzyści wynikających z wdrożenia tego rodzaju monitoringu podkreślić należy także zaoszczędzenie dodatkowych funduszy zwłaszcza jeśli zestaw oferuje możliwość nagrywania wideo bezpośrednio na dysk HDD wbudowany w rejestrator. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni switch PoE do monitoringu IP, który dostępny jest w sklepie Montersi.pl - https://www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu

zdjecie-5.jpg

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (4)


Pozostałe