Ze stodoły nie została jedna belka. Obora też ledwo stoi. Gospodarz liczy straty po pożarze w Pustkach

  • 29.05.2018, 06:00
  • (MW) / tczewska.pl
Ze stodoły nie została jedna belka. Obora też ledwo stoi. Gospodarz liczy straty po pożarze w Pustkach KP PSP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Trwa szacowanie strat po pożarze, który wybuchł w poniedziałkowe (21.05.) popołudnie w miejscowości Pustki w gm. Pelplin. Poszkodowanego rolnika czeka mozolne odbudowanie gospodarstwa. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Ok. godz. 14 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Pustki w gm. Pelplin. Na miejscu pracowały dwa zastępy z jednostki ratowniczo - gaśniczej w Tczewie, zastęp z Pelplina, OSP Kulice, Pelplin, Wielki Garc oraz Janiszewko.

Straty są duże, jednak na dziś trudno je oszacować. Właściciel gospodarstwa czeka na przyjazd rzeczoznawcy, który sporządzi protokół zniszczeń. Będzie on podstawą do wypłaty ubezpieczenia. Całkowitemu spaleniu uległa drewniana stodoła, częściowemu obora. Budynek mieszkalny nie został uszkodzony, jedynie nagrzanie ściany spowodowało stopienie styropianu, który będzie trzeba wymienić (ok. 2-3 mkw.). We wtorek na miejsce przybył powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. (...)

(MW) / tczewska.pl
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe