Kaszubskie Duo Artystyczne „We Dwa Konie”

  • 29.05.2018, 06:00
  • mat.prasowe
Kaszubskie Duo Artystyczne „We Dwa Konie” mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

WEJHEROWO Kaszubskie Duo Artystyczne „We Dwa Konie” uczci dziesięciolecie działalności w Filharmonii Kaszubskiej.

Zespół tworzą absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej: Tomasz Fopke – baryton i Ryszard Borysionek – akordeon. Specjalizują się w wykonywaniu utworów w języku kaszubskim. Wiele z nich jest autorstwa Tomasza Fopke, a wszystkie aranżacje należą do Ryszarda Borysionka. Duo swoją działalność zainaugurowało 1 czerwca 2008 roku w Chmielnie. Zabrzmiały wtedy po raz pierwszy po kaszubsku pieśni z repertuaru Mieczysława Fogga.

Występują zarówno w dużych salach instytucji kultury, w plenerze, jak też w skromniejszych wiejskich bibliotekach i remizach strażackich. Repertuar „Dwóch Koni” jest bardzo zróżnicowany. Wiele utworów dzięki Duo po raz pierwszy ujrzało światło dzienne. Do takich należą z pewnością te, które złożyły się na pierwszą płytę Kaszubskiego Duo Artystycznego, pt. „We Dwa Konie”.

Podczas koncertu rocznicowego z okazji dziesięciolecia zespołu w Filharmonii Kaszubskiej usłyszymy zarówno piosenki, które powstały z myślą o Duo, jak też wersje kaszubskie znanych utworów francuskich, rosyjskich, z repertuaru ABB-y i Mieczysława Fogga. Dla wszystkich Gości przygotowano jubileuszową broszurkę na temat zespołu, z której wspólnie wykonanych zostanie kilka utworów.

Po koncercie będzie można nabyć płytę – „We dwa konie – Kaszubskie Piosenki Kabaretowe”.


07 czerwca godz. 19.00 / Filharmonia Kaszubska

mat.prasowe

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe