Co gdańszczanie zamawiają na wynos?

  • 8.06.2018, 06:00
  • kom. prasowy
Co gdańszczanie zamawiają na wynos? mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Jak pokazują dane PizzaPortal.pl, mieszkańcy Gdańska najchętniej zamawiają on-line pizzę wraz z napojem – konkretnie pizzę capricciosa, a do picia Coca Cola. Według statystyk serwisu, to najczęściej wybierany duet w dostawie nie tylko w tym mieście, ale w całym kraju.

Spośród przysmaków zamawianych on-line przez Polaków zdecydowany prym wiedzie pizza – to aż 36% dań najchętniej wybieranych z napojem. Jej najpopularniejsze rodzaje to: capricciosa, margherita i hawajska. Jak pokazują dane portalu, pizzę najchętniej spożywamy w towarzystwie Coca‑Cola. To właśnie na ten orzeźwiający napój najczęściej decydują się użytkownicy platformy (37% wyborów), niezależnie od rodzaju zamawianego dania. Co niektórym może wydać się zaskakujące, na pizzy od klasycznego sosu pomidorowego wolimy czosnkowy. Natomiast wśród ulubionych dodatków znalazły się pieczarki i szynka, następnie uplasowały się ananas i salami.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Analizując kulinarne gusta Polaków trzeba wspomnieć o tym, że wraz z napojem upodobaliśmy sobie w dostawie także kebab, ex aequo z potrawami azjatyckimi (z ryżem), które stanowią 11% zamówień. W czołowej piątce znalazły się zyskujące coraz większą popularność burgery oraz kurczak w różnych odsłonach.

Okazuje się jednak, że w zależności od miejsca zamieszkania, smakują nam inne rzeczy. Gdańszczanie najczęściej zamawiają pizzę z Coca-Cola. Podobny gust mają mieszkańcy Poznania, Krakowa i Lublina. Warszawianom z Coca-Cola najlepiej smakują dania kuchni azjatyckiej, wrocławianom – burgery, a łodzianom – kebab. Z jedzenia z dostawą do domu najchętniej korzystamy w drugiej połowie tygodnia, a szczególnie w weekendy. I ten trend jest jednakowy dla wszystkich wspomnianych miast.

Zamówienia składane na PizzaPortal.pl od czwartku do niedzieli stanowią łącznie 62%. W naszej kulturze wspólne biesiadowanie to od zawsze ważny element tradycji, podczas którego na stole nie może zabraknąć jedzenia i napojów. Widzimy to także na PizzaPortal.pl, gdzie większość zamówień składana jest na posiłki dla dwóch i więcej osób. Sprzyjają temu weekendy, kiedy klienci PizzaPortal.pl szczególnie lubią celebrować wolne chwile z rodziną
i przyjaciółmi – mówi Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl.

kom. prasowy
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe