Akcja profilaktyczna uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Seksu

  • 8.06.2018, 06:00
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Akcja profilaktyczna uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Seksu fot. nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku ruszyła akcja profilaktyki i edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”. Akcję zainicjowali uczniowie tamtejszego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego z okazji przypadającego 7 czerwca Międzynarodowego Dnia Seksu.

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku przeprowadzili akcję edukacyjno – profilaktyczną „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać” wśród swoich szkolnych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i pracowników szkoły. W ramach przedsięwzięcia młodzież z Medyka rozdawała ulotki i broszury tematyczne oraz udzielała podstawowych informacji na temat profilaktyki HIV/AIDS i zakażeń przenoszonych drogą płciową oraz zmniejszenia zagrożenia związanego z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi. Działania licealistów koordynowała Małgorzata Siupik- Winiszewska, pedagog w ZSI w Słupsku.

Celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od ryzykownych zachowań, podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie postaw ukierunkowanych na odpowiedzialność za zdrowie i życie własne. Uczniowie zorganizowali przedsięwzięcie na okoliczność przypadającego 7 czerwca Międzynarodowego Dnia Seksu (ustanowionego w 2003 r. przez Radę Tradycji Unii Europejskiej).

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (5)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe