W sali BHP międzynarodowi eksperci debatowali o bezpieczeństwie cyberprzestrzeni

  • 11.06.2018, 09:30
  • red.
W sali BHP międzynarodowi eksperci debatowali o bezpieczeństwie cyberprzestrzeni
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK W piątek 8 czerwca 2018 r. odbyła się w Gdańsku w historycznej sali BHP, międzynarodowa konferencja „Europejskie i transatlantyckie doświadczenia w walce z zagrożeniami w cyberprzestrzeni”. Konferencję zorganizowała europoseł Anna Fotyga - przewodnicząca Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony w Parlamencie Europejskim.

W konferencji wzięli udział wybitni znawcy tematyki cyberprzestrzeni i związanych z tym atakiem. Konferencja była okazją zaprezentowania poglądów i doświadczeń związanych z atakami hakerskimi w sieci. Reprezentujący ministra cyfryzacji Krzysztof Silicki z NASK w wystąpieniu wprowadzającym w dyskusje zauważył, że współczesny rozwój sztucznej inteligencji powoduje zwiększenie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, ale też sztuczna inteligencja jest wykorzystywana przez świat przestępczy do zwiększania skutecznych ataków. To swoista wojna maszyn i algorytmów.

Konferencja podzielona została na trzy panele dyskusyjne z udziałem międzynarodowych ekspertów. Pierwszy panel dyskusyjny dotyczył wyzwań dla bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Jak wiadomo cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla państw, firm, ale także zwykłych obywateli. Polityki poszczególnych państw i organizacji międzynarodowych znacznie różnią, przez co niektóre obszary takie jak bezpieczeństwo narodowe, czy ochrona wrażliwych danych, są szczególnie podatne na ataki cybernetyczne. Paneliści omówili przykłady ataków cybernetycznych w Estonii, Gruzji i Ukrainie oraz działań cybernetycznych Rosji, Chin, Iranu i Korei Północnej. Drugi panel dyskusyjny poświęcono odporności na zagrożenia w cyberprzestrzeni. W toku wystąpień panelistów omówiono najskuteczniejsze narzędzia i metody, które zwiększają potencjał obronny w tym zakresie. Trzeci panel poświęcono szansom i zagrożeniom jakie niosą badania i innowacje w dziedzinie. cyberbezpieczeństwa.

red.

Zdjęcia (6)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe