Podpalili dom. Myśleli, że tak zatrą ślady włamania.

  • 15.06.2018, 14:31
  • KWP Gdańsk
Podpalili dom. Myśleli, że tak zatrą ślady włamania. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
KOŚCIERZYNA Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domu i domków działkowych znajdujących się na terenie miasta. W jednym przypadku sprawcy, chcąc zatrzeć ślady włamania, podpalili dom jednorodzinny. Poszkodowani wycenili straty na prawie 400 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Funkcjonariusze nadal prowadzą działania, żeby odzyskać skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegłym miesiącu dyżurny naszej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Kościerzynie. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy po zakończonej akcji gaśniczej wraz z technikiem kryminalistyki zrobili oględziny i zabezpieczyli ślady. Okazało się, że sprawcy, by zatrzeć ślady kradzieży z włamaniem, postanowili podpalić budynek.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili dane podejrzewanych osób i ich zatrzymali. Włamywaczami okazali się czterej mieszkańcy Kościerzyny w wieku 15,18,19 i 22 lat. Ponadto podczas przesłuchań mundurowi ustalili, że mężczyźni są sprawcami włamań do domków działkowych. Suma strat wynosi prawie 400 tys. zł. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tych czynów.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe