Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Podpalili dom. Myśleli, że tak zatrą ślady włamania.

  • 15.06.2018, 14:31
  • KWP Gdańsk
Podpalili dom. Myśleli, że tak zatrą ślady włamania. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
KOŚCIERZYNA Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domu i domków działkowych znajdujących się na terenie miasta. W jednym przypadku sprawcy, chcąc zatrzeć ślady włamania, podpalili dom jednorodzinny. Poszkodowani wycenili straty na prawie 400 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Funkcjonariusze nadal prowadzą działania, żeby odzyskać skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegłym miesiącu dyżurny naszej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Kościerzynie. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy po zakończonej akcji gaśniczej wraz z technikiem kryminalistyki zrobili oględziny i zabezpieczyli ślady. Okazało się, że sprawcy, by zatrzeć ślady kradzieży z włamaniem, postanowili podpalić budynek.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili dane podejrzewanych osób i ich zatrzymali. Włamywaczami okazali się czterej mieszkańcy Kościerzyny w wieku 15,18,19 i 22 lat. Ponadto podczas przesłuchań mundurowi ustalili, że mężczyźni są sprawcami włamań do domków działkowych. Suma strat wynosi prawie 400 tys. zł. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tych czynów.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe