Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Potęgowie

  • 19.06.2018, 12:00 (aktualizacja 21.06.2018, 09:24)
  • UG Potęgowo
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Potęgowie fot. Krzysztof Chodorowski

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO 16 czerwca w Potęgowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu słupskiego. W zawodach udział wzięły zwycięskie drużyny z zawodów gminnych, które odbyły się w miesiącu maju i czerwcu w poszczególnych gminach.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny w kategorii męskie, kobiece oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy OSP dziewcząt i chłopców. Zawody rozstrzygane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Osobną konkurencją była musztra, za którą drużyny otrzymały nagrody i wyróżnienia. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawody niezwykle pasjonujące, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności i sprawności.

W klasyfikacji generalnej Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu słupskiego o puchar Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego wygrała Gmina Kępice na drugim miejscu uplasowała się Gmina Kobylnica, a trzecie miejsce zajęła Gmina Dębnica Kaszubska.

W klasyfikacji zawodów czołowe miejsce zajęły drużyny:

• w grupie męskiej
1 miejsce – OSP Korzybie
2 miejsce – OSP Wrząca
3 miejsce – OSP Sierakowo
• w grupie kobiecej
1 miejsce – OSP Korzybie
2 miejsce – OSP Mielno
3 miejsce – OSP Wrząca
• w grupie MDP dziewcząt
1 miejsce – OSP Korzybie
2 miejsce – OSP Smołdzino
3 miejsce – OSP Duninowo
• w grupie MDP chłopców
1 miejsce – OSP Duninowo
2 miejsce – OSP Podgóry
3 miejsce – OSP Mielno

Zwycięzcy w grupie męskiej i kobiecej będą reprezentowali powiat słupski na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zmagania prowadzone były według międzynarodowego regulaminu CTiF. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Słupsku przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Słupsku.

fot. Krzysztof Chodorowski

UG Potęgowo

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe