7-latek połknął 5 złotych. Moneta utknęła w gardle.

  • 20.06.2018, 08:01
  • KWP Gdańsk
7-latek połknął 5 złotych. Moneta utknęła w gardle.
Podziel się:
Oceń:
STAROGARD GDAŃSKI Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego pomogli 7-latkowi, który po połknięciu 5 złotowej monety miał poważne problemy z oddychaniem. Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w jednym ze starogardzkich mieszkań. Policjanci bez wahania zawieźli dziecko do szpitala, gdzie chłopiec uzyskał fachową pomoc medyczną.

W piątek 15 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o 7-latku, który połknął 5 zł. Moneta utknęła chłopcu w gardle i utrudniała oddychanie. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w mieszkaniu, gdzie dziecko przebywało wraz z matką.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz natychmiast skierował w to miejsce znajdujący się najbliżej radiowóz. Kryminalni, którzy dotarli pod adres interwencji, próbowali udrożnić drogi oddechowe chłopca. Niestety próba wykrztuszenia monety okazała się nieskuteczna. Policjanci nie czekając dalszy rozwój sytuacji, zabrali duszącego się siedmiolatka do nieoznakowanego radiowozu i zawieźli go na sygnałach do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji starogardzkich funkcjonariuszy chłopiec bardzo szybko trafił pod fachową opiekę. Od momentu otrzymania zgłoszenia do chwili przekazania chłopca zespołowi ratownictwa medycznego upłynęło zaledwie 7 minut.

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe