Szukamy najlepszych liderów na Pomorzu. Trwa konkurs o nagrodę Gryfa Gospodarczego. Już dziś zgłoś swoją firmę

 • 22.06.2018, 15:30 (aktualizacja 22.06.2018 15:38)
 • Artykuł zewnętrzny
Szukamy najlepszych liderów na Pomorzu. Trwa konkurs o nagrodę Gryfa Gospodarczego. Już dziś zgłoś swoją firmę
Podziel się:
Do konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy” firmy mogą zgłaszać się do 15 lipca 2018r. To szansa na zdobycie jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla pomorskich firm. Zwycięzców poznamy 19 września.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Gryf Gospodarczy to jedna z najbardziej cenionych regionalnych nagród przyznawana wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Konkurs mocno wrósł w gospodarczy pejzaż naszego regionu. Laureaci i finaliści to pomorskie przedsiębiorstwa, które poza dynamicznym rozwojem w sposób szczególny budują pozytywny wizerunek pomorskiej przedsiębiorczości, będąc swego rodzaju ambasadorami gospodarczej marki Pomorza.

 

- Pomorskie jest bardzo dobrym miejscem do prowadzenia przedsiębiorstw, infrastruktura bardzo dobrze się rozwija, mamy dostęp do autostrady A1, portu Gdynia oraz lotniska – mówi Mariusz Nierzwicki Prezes zakładu produkcji Mebli „Feniks”, laureat Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy 2017. - Bardzo cieszymy się z otrzymanej nagrody – dodaje Mariusz Nierzwicki.

 

Nowe kategorie konkursowe

Tegoroczna 19. edycja Gryfa Gospodarczego wprowadza sporo nowości.

- W tym roku konkursu rozstrzygany będzie w dziewięciu nowych kategoriach tematycznych, które odzwierciedlają najważniejsze dla gospodarki regionu obszary rozwojowe - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Na Pomorzu nieustannie powstają nowe przedsiębiorstwa, które wprowadzają na rynek innowacyjne usługi i produkty, coraz więcej firm ma odwagę i kompetencje, by eksportować, jak również odwagę, by podejmować decyzje inwestycyjne, które wpływają na rozwój gospodarczy otoczenia. Dużo się zmienia i chcemy to pokazać. Jako samorząd staramy się również wspierać kluczowe dla naszego regionu branże i szkolnictwo zawodowe, dlatego wprowadziliśmy na przykład kategorię Lider Kształcenia Zawodowego - dodaje Mieczysław Struk.

 

- Pomorskie ze względu na warunki geograficzne to region dynamiczny oraz systematyczne rozwijający się w obszarze tworzenia miejsc pracy oraz pozyskiwania inwestorów, dobrze napędza koniunkturęmówi Joanna Czerska Prezes LeanQ Team, finalista Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy 2017.

 

Po raz pierwszy konkurs umożliwia wyróżnienie także tych podmiotów, które wpływają na rozwój przedsiębiorczości w regionie poprzez sprzyjanie rozwojowi kompetencji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom – projekcie prowadzonym z sukcesem od kilku lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, od tego roku połączonym z konkursem Gryf Gospodarczy. Media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z finalistów Gryfa Medialnego.

Uproszczone zasady konkursu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorstw, warunki uczestnictwa w konkursie zostały uproszczone, a pozyskiwane dane dostosowane do nowych kategorii. Co ważne, w konkursie mogą brać udział także finaliści i laureaci poprzednich edycji.

ZOSTAŃ GRYFEM – ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy” www.gryfgospodarczy.pl

 

Firmy mogą startować w następujących kategoriach:

 • Lider innowacji

 • Lider eksportu

 • Lider inwestycji

 • Lider odpowiedzialność społecznej

 • Pomorski start-up

 • Lider kształcenia zawodowego

 • Lider przedsiębiorczości młodzieżowej

 • Gmina przyjazna przedsiębiorcom

 • Gryf Medialny

Artykuł zewnętrzny
 • TAGI:


Pozostałe