Kolejny wielki pożar w Kokoszkowach. Podpalenie czy zbieg okoliczności?

  • 28.06.2018, 08:05
  • źródło: kociewiak.pl
Kolejny wielki pożar w Kokoszkowach. Podpalenie czy zbieg okoliczności? fot. archiwum kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
KOKOSZKOWY W nocy z 26 na 27 czerwca w miejscowości Kokoszkowy ponownie zgasło światło. Przyczyną tego był kolejny pożar na budynku przy ulicy Sosnowej. Przypomnijmy, że ten sam budynek palił się również na początku miesiąca. I tym razem pożar rozprzestrzeniał się po górnej części obiektu. W działaniach udział brało 7 zastępów straży.

Dzisiaj, kilka minut po północy strażacy otrzymali informacje o pożarze budynku mieszkalnego na ulicy Sosnowej w Kokoszkowach. Na miejsce zadysponowano kilka jednostek z JRG Starogard Gd. i okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
– Zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania dwadzieścia minut po północy. Zgłaszający poinformował, że doszło do pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Sosnowej w Kokoszkowach. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży – mówi kpt. Karina Stankowska, rzecznik KP PSP w Starogardzie Gdańskim . – Ogień wydostawał się na dach. Pożar objął całą powierzchnię poddasza. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W międzyczasie odłączone zostały wszystkie media. Strażacy przeszukali budynek pod kątem osób przebywających wewnątrz. Działania były prowadzone również z podnośnika OSP ze Starogardu Gd.
Podczas akcji realne było zagrożenie zawalenia stropu. Pożar udało się ugasić. Budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną. Strażacy zakończyli swoje działania o godzinie 2.15 w nocy – relacjonuje kpt. Karina Stankowska.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Wracamy do sprawy
Przypomnijmy, że do podobnego pożaru doszło w nocy z 1 na 2 czerwca. Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko. W akcji brało udział 9 zastępów straży pożarnej.
Wówczas z informacji zebranych na miejscu okazało się, że budynek nie był zamieszkały, a w środku nie przebywały żadne osoby.
- Do pożaru doszło w górnej części budynku. Na razie nie wiadomo, co było jego przyczyną – mówił na miejscu dowodzący działaniami gaśniczymi.

Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną dzisiejszego pożaru. Pojawiło się jednak wiele doniesień, że mogło być to celowe podpalenie, lub zwarcie instalacji. Wkrótce wyjaśnią to eksperci.

źródło: kociewiak.pl
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe