Wszyscy na Górkę! VII Spotkania Międzypokoleniowego Kibiców Arki

  • 6.07.2018, 07:00
  • UM Gdynia
Wszyscy na Górkę!  VII Spotkania Międzypokoleniowego Kibiców Arki fot. Tomasz Duc / www.arka.gdynia.pl
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Kibice i fani gdyńskiej Arki – w niedzielę warto pojawić się na tzw. „Górce”, przy ulicy Ejsmonda! Przy okazji VII Spotkania Międzypokoleniowego Kibiców Arki na miejscu historycznego stadionu żółto-niebieskich oficjalnie zaprezentuje się seniorski zespół żółto-niebieskich. Warto przyjrzeć się nowym piłkarzom, bo sezon rozpoczną już 14 lipca, od meczu o Superpuchar Polski.

Na razie ośmiu nowych piłkarzy wchodzi do zespołu, a dziewięciu znanych wcześniej nazwisk kibice już nie zobaczą w przyszłym sezonie - Arka Gdynia, która szykuje się do kolejnych rozgrywek piłkarskiej Lotto Ekstraklasy już w najbliższą niedzielę, 8 lipca oficjalnie zaprezentuje się przed kibicami w przebudowanym składzie. To idealna okazja, żeby przyjrzeć się, poznać, a nawet zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami, którzy już niedługo zaczną walczyć o miejsce dla Gdyni w piłkarskiej elicie.

Przedsezonowa prezentacja drużyny seniorów Arki nastąpi przy okazji już w zasadzie tradycyjnego, bo VII Spotkania Międzypokoleniowego Kibiców Arki na „Górce” - w miejscu historycznej trybuny dla najbardziej zagorzałych fanów przy ul. Ejsmonda. Za organizację wydarzenia odpowiada Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, stąd akcent na wspólne spotkanie żółto-niebieskich sympatyków.

O symbolicznej godzinie 19:29 pierwszy zespół Arki Gdynia pojawi się w dobrze widocznym miejscu, prezentując się tym samym przed nowym sezonem 2018/2019. Jeszcze zanim ruszy Ekstraklasa, kibice będą mieli okazję poznać nowych piłkarzy i trenerów, zdobyć ich autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle ważnej dla klubowej historii „Górki”, spotkać swoich znajomych, kibiców, piłkarzy i działaczy z dawnych lat.

Dodatkowo na terenie po byłym stadionie Arki przy ul. Ejsmonda pojawi się kolejny element podkreślający historię klubu - w 2014 roku, na 85-lecie Arki, w tym wyjątkowym dla każdego kibica miejscu postawiono kamień z pamiątkową tablicą, a od 2015 roku, po zabezpieczeniu osuwającej się skarpy obok pomnika, każdego roku odsłaniana jest tabliczka w hołdzie dla legend klubu. Zgodnie z deklaracją i w tym roku, w niedzielę (8 lipca) zostanie uhonorowana kolejna zasłużona dla Arki osoba.

Przypomnijmy, że w tym sezonie pierwszy mecz o stawkę czeka żółto-niebieskich już 14 lipca - wtedy gdyński klub powalczy o Superpuchar Polski w starciu z Legią Warszawa. Inauguracja Lotto Ekstraklasy rozpocznie się dla Arki od wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków, 21 lipca.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
UM Gdynia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe