20-latek na Niedźwiedniku pił piwo. Stracił panowanie nad sobą i teraz ma olbrzymie problemy.

  • 6.07.2018, 07:00
  • KMP Gdańsk
20-latek na Niedźwiedniku pił piwo. Stracił panowanie nad sobą i teraz ma olbrzymie problemy. fot. KMP Gdańsk Zaczęło się od piwa, a może skończyć się na 3 latach pozbawienia wolności.
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Dzielnicowi zatrzymali w środę 20-latka, który w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Funkcjonariusze zainterweniowali ponieważ mężczyzna pił alkohol w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna podejrzewany jest również o posiadanie środków odurzających. Noc spędził w policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci codziennie spotykają się z niebezpiecznymi osobami, wobec których interweniują. To właśnie na funkcjonariuszach najczęściej skupia się agresja osób, które zatrzymują za popełnienie różnych przestępstw i wykroczeń. Do tego typu sytuacji doszło w środę. Dzielnicowi z komisariatu na Suchaninie w trakcie obchodu rejonu służbowego przy skrzyżowaniu ulic Góralskiej i Słowackiego zauważyli młodego mężczyznę, który pił piwo. Takie zachowanie jest wykroczeniem, dlatego policjanci podjęli w stosunku do niego interwencję. Mężczyzna nie był zachwycony widokiem stróżów prawa, zaczął intensywnie gestykulować rękoma i używał przy tym wulgarnych słów. W pewnym momencie mężczyzna zamachnął się na funkcjonariusza i oblał go przy tym piwem.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Interwencja w najgorszym wypadku mogła się dla 20-latka zakończyć za popełnione wykroczenie mandatem karnym, jednak w tej sytuacji policjanci nie mieli wyboru i musieli zatrzymać sprawcę przestępstwa.

W trakcie zatrzymania dzielnicowi znaleźli przy nim dwa woreczki z białym proszkiem, które po wstępnej analizie okazały się narkotykiem. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane dalszym badaniom przez biegłego i to jego opinia wykaże jaki był ich skład.

Zatrzymany 20-letni mieszkaniec Gdańska spędził noc w policyjnej celi, dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Niewykluczone, że usłyszy również zarzut posiadania środków odurzających.

Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

 

 

KMP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe