W wypadku szybowca zginął 17-letni kursant

  • 6.07.2018, 07:00
  • KWP Gdańsk
W wypadku szybowca zginął 17-letni kursant fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
ŁUPINY Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wyjaśniają okoliczności przedwczorajszego wypadku lotniczego w pod słupskich Łupinach. Podczas lotu szkoleniowego, szybowiec „Bocian” pilotowany przez 70- letniego instruktora uderzył w ziemię. Zginął 17-letni kursant. Pilot w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Czynności w tej sprawie prowadzi również Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

We wtorek około godziny 12.30 policjanci ze Słupska zostali wezwani do wypadku lotniczego w pod słupskich Łupinach. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło podczas kursu na pilotów szybowców przy Aeroklubie Słupskim. 70-letni instruktor w trakcie lotu szkoleniowego z 17-letnim kursantem, zgłaszał obsłudze naziemnej problemy z pilotażem i po chwili kontakt radiowy się urwał. Na miejsce natychmiast udały się służby ratownicze. Policjanci i strażacy rozpoczęli na miejscu poszukiwania. Wrak szybowca odnaleziono w młodniku znajdującym się w pobliżu lotniska aeroklubu słupskiego w miejscowości Łupiny . Szybka akcja ratownicza służb pozwoliła na uwolnienie osób z kabiny szybowca. Niestety pomimo sprawnie udzielonej pomocy i przewiezieniu obu poszkodowanych do słupskiego szpitala, 17- letni kursant zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny wypadku.

Przedwczoraj od godzin rannych na miejscu tragedii pracowali oprócz policji i prokuratora także przedstawiciele Komisji Badań Wypadków Lotniczych.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe