Arka przed sezonem

  • 10.07.2018, 08:00 (aktualizacja 10.07.2018 08:08)
  • UM Gdynia
Arka przed sezonem fot. Dawid Linkowski
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Kibice i fani gdyńskiej Arki oficjalnie poznali wszystkich zawodników, którzy będą grać w żółto-niebieskich barwach podczas zbliżającego się wielkimi krokami sezonu 2018/2019. Podczas prezentacji zespołu na słynnej „Górce” przy Ejsmonda przedstawiono nowych piłkarzy i trenera, którzy już 14 lipca powalczą w Warszawie o Superpuchar Polski.

O symbolicznej 19:29 rozpoczęła się na „Górce” - trybunie najzagorzalszych kibiców Arki na historycznym stadionie przy ulicy Ejsmonda – oficjalna prezentacja zespołu przed startem sezonu w ramach VII Spotkania Międzypokoleniowego Kibiców Arki. Gdyński klub w nowe rozgrywki wchodzi z nowym sztabem szkoleniowym i grupą nowych piłkarzy, na prezentacji pojawili się także ci zawodnicy, którzy dosłownie w ostatniej chwili podpisywali kontrakty z żółto-niebieskimi.

Na początku z kibicami na „Górce” przywitał się prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. - To już siódme spotkanie międzypokoleniowe na gdyńskiej „Górce”, w tym świętym dla kibiców Arki miejscu. Przed nami wielkie nadzieje, ale przede wszystkim wielkie serca kibiców, którzy będą zagrzewać w ciągu nadchodzących miesięcy nasz klub do boju. Spotykamy się już 29 lipca na pierwszym meczu. Ten skład to wielka nadzieja. Wierzę w to, że będzie to wspaniały rok gdyńskiej Arki. Trzymamy za to mocno kciuki! - mówił prezydent Szczurek.

Oprócz trzonu Arki złożonego z piłkarzy dobrze już znanych wszystkim sympatykom, kibice w niedzielę mogli porozmawiać i zapoznać się między innymi z Nabilem Aankourem, Goranem Cvijanoviciem czy Luką Mariciem. Fani poznali też nowego trenera Zbigniewa Smółkę i jego współpracowników. Prezentacja to w samym założeniu okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć, zebrania autografów i spotkania się z innymi fanami Arki.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Tłum kibiców zobaczył też nowy komplet strojów, w których w nadchodzącym sezonie będą występować piłkarze z Gdyni. Premiera nowych koszulek już niebawem, bo w najbliższą sobotę, 14 lipca Arka po raz pierwszy zagra o stawkę. Żółto-niebiescy zmierzą się w Warszawie z Legią w ramach pojedynku o Superpuchar Polski (mają tę możliwość dzięki dotarciu do finału Pucharu Polski).

VII Spotkanie Międzypokoleniowe Kibiców Arki to także tradycyjne już odsłonięcie tabliczki, która ma uczcić pamięć klubowych legend. W tym roku ten wyjątkowy honor spotkał Józefę Wojciechowską – zmarłą w 2010 roku wierną kibickę, którą fani żółto-niebieskich nazywali „Panią Czesią”.

Wideo z prezentacji zespołu zrealizowała ekipa klubowej telewizji Arka TV.

UM Gdynia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe