Wielkimi krokami zbliża się czwarty Marcin Gortat Camp w Rumi

  • 11.07.2018, 08:00
  • UM Rumia
Wielkimi krokami zbliża się czwarty Marcin Gortat Camp w Rumi mat.prasowe

Podziel się:

Oceń:

RUMIA Trwa jedenasty sezon Marcin Gortat Camp, podczas którego gwiazda NBA odwiedzi także nasze miasto. Jest to kolejne wydarzenie odbywające się w ramach akcji „Lipiec w Rumi”. Wstęp na trybuny jest wolny.

Spotkanie z Marcinem Gortatem odbędzie się w najbliższy piątek (13 lipca) na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Dzieci w wieku od 9 do 13 lat, a dokładniej pięćdziesiątka która zakwalifikowała się do udziału, rozpoczną trening z Gortatem o godzinie 11:00. Natomiast klinika dla juniorów (14-17 lat) ruszy o godzinie 15:00.

Camp zakończy się wyborem dwóch MVP (dziewczynka oraz chłopiec), którzy wystąpią w przerwie meczu Gortat Team vs Wojsko Polskie w Łodzi, w konkursie umiejętności Skills Challenge. Zwycięzca zmagań odwiedzi Marcina w USA i będzie mógł zobaczyć na żywo mecz NBA.

To już czwarta wizyta Marcina Gortata w Rumi. Ogromnie się cieszymy, że nasze miasto wspólnie z tak utytułowanym sportowcem ponownie będzie organizatorem tego wydarzenia – podkreśla Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. – Zapraszamy wszystkich na widownię, ponieważ jest to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak profesjonalista prowadzi zajęcia z koszykówki, zgodnie ze standardami NBA. Wstęp jest bezpłatny, przewidziane są także gadżety dla uczestników i widzów – uzupełnia.

Marcin Gortat Camp to idea corocznych spotkań i treningów z dziećmi w przedziale wiekowym 9-13 lat. Pierwsza edycja tej inicjatywy odbyła się w 2008 roku w Łodzi, a już rok później zajęcia odbyły się w siedmiu polskich miastach – gospodarzach EuroBasketu, natomiast w 2017 roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja.

Przez te lata formuła spotkań wcale nie uległa przedawnieniu i z roku na rok coraz więcej dzieci jest chętnych do spotkania z graczami oraz trenerami NBA i reprezentacji Polski. Do tej pory organizatorzy odwiedzili 17 miast i miejscowości w Polsce, będąc w niektórych z nich po kilka razy. Były to: Łódź, Kraków, Warszawa, Sopot, Toruń, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Gdynia, Zielona Góra, Dąbrowa Górnicza, Nidzica, Płock, Radom, Siedlce, Piaseczno oraz Rumia.

Marcin Gortat wspiera nie tylko polski sport, ale również rodzime wojsko. Stąd też zorganizowane przez fundację gwiazdy NBA campy dla dzieci polskich żołnierzy. Pociechy mundurowych do tej pory mogły bawić się i trenować w Lublińcu, Bielsku-Białej, Kazuniu, Gliwicach i Witkowie (Powidz).

Podczas tych wszystkich treningów członkowie fundacji współpracowali z ponad sześcioma tysiącami najmłodszych adeptów koszykówki. Obecnie jest to impreza o ugruntowanej pozycji, która rokrocznie przyciąga coraz więcej zapaleńców.

Marcin Gortat wymyślił campy jako formę podziękowania społeczeństwu oraz spłatę długu, jaki zaciągnął wśród ludzi, którzy gdy sam był młodym człowiekiem, wielokrotnie wyciągali do niego pomocną dłoń. Obecnie Marcin Gortat co roku poświęca swoje wakacje na spotkania z najmłodszymi, by samemu pomóc i wskazać właściwy kierunek rozwoju.

UM Rumia

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe