Sea Towers w Solar City

  • 11.07.2018, 08:02
  • UM Gdynia
Sea Towers w Solar City
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Ponad 1000 głosów oddanych na Gdynię zapewniło miastu, a dokładnie budynkowi Sea Towers miejsce na planszy gry Solar City. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Games Factory.

Osadzona w konwencji solarpunka planszówka przyniesie graczy do bliżej nieokreślonej przyszłości. Uczestnicy będą wykupować dawne budynki sprzed ekologicznej katastrofy, a następnie przemieniać je w źródła ekologicznego pożywienia oraz odnawialnej energii. Celem gry będzie zebrane jak największej ilości punktów solarnych.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- W miastach pojawią się także nowoczesne, zielone budynki publiczne – wzmacniając miejską tkankę oraz przywracając wiarę w przyszłość resztkom cywilizacji. Każdy rodzaj budynku dołączony do naszego miasta posiada własną mechanikę – łącząc wiele różnych elementów, w trakcie rozgrywki każdy gracz stworzy własny „silniczek”, służący ostatecznemu celowi, jakim jest zdobycie jak największej liczby Punktów Solarnych – symbolizujących postęp w odbudowie świata, wpływy oraz popularność zdobywaną w nowym społeczeństwie – zapowiadają twórcy.

Producenci gry, czyli studio Games Factory postanowiło oddać proces tworzenia gry w ręce samych graczy. Za pomocą platformy zagramw.to internauci mogli oddać głos na 6 miast. Do wyboru były wizualizacje charakterystycznych obiektów z Gdyni, Wrocławia, Katowic, Poznania, Warszawy i Krakowa. Wygrała Gdynia. Na Sea Towers oddano 1079 głosów.

W rozgrywce weźmie udział od 2 do 4 graczy. Grę będzie można zamówić w internecie za 139 zł. Games Factory pozyskała fundusze na jej produkcję za pomocą popularnych portali crowdfundingowych. Do tej pory udało się zebrać ponad 300 tys zł.

Idea gry wyrasta z solarpunka. Koncepcja ta stoi w opozycji do skrajnie pesymistycznej cyberpunkowej wizji przyszłości. Świat solarpunka jest wręcz utopijna. Jest to świat egalitarny, samorządny i ekologiczny. W Solar City twórcy postanowili połączyć obie wizje w jedno.

- Stworzyliśmy świat po zagładzie ekologicznej, w której garstka populacji planety walczy o przetrwanie, budując nowy porządek na zgliszczach starego -dodają twórcy.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Gdynia trafia na plansze gry. W 2008 roku wizerunek miasta pojawił się na międzynawowej planszy do gry w Monopoly.

UM Gdynia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe