Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Złam tajemny kod Gdańska! Letnie poznawanie gdańskich zabytków

  • 16.07.2018, 09:00
  • Muzeum Gdańska
Złam tajemny kod Gdańska! Letnie poznawanie gdańskich zabytków fot. A Grabowska (Muzeum Gdańska) Poznajemy kod Gdańska
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Ruszył program Wakacje w Mieście 2018. W ramach projektu edukatorzy Muzeum Gdańska przygotowali zajęcia interdyscyplinarne poświęcone trzem wyjątkowym gdańskim zabytkom.

Wakacje w Mieście 2018 to oferta aktywności dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich przygotowana przez Urząd Miejski w Gdańsku. Program obejmuje równomiernie rozłożoną w obszarze całego miasta ofertę szkół i placówek oświatowych, np. Pałacu Młodzieży i Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, uzupełnioną ofertami gdańskich instytucji kultury oraz zajęciami przygotowanymi przez organizacje pozarządowe.

– Muzeum Gdańska czeka na dzieci i rodziny także podczas wakacji. Uczestnicy naszych spotkań poznają nie tylko historię miasta, ale aktywnie spędzą czas, rozwiązując łamigłówki i łamiąc kody zawarte w tajemniczych dziełach, które znajdują się w Ratuszu Głównego Miasta, Dworze Artusa oraz Domu Uphagena – mówi Monika Kryger, kierownik Działu Edukacji Muzeum Gdańska.

Zajęcia odbywają się do końca wakacji we wtorki oraz czwartki o godz. 10:00 oraz 12:00. W środę o 12:00 edukatorzy organizują spacery po Trakcie Królewskim. Narracja będzie dotyczyć wizerunku miasta z punktu widzenia jego dawnych mieszkańców. Od uczestników pobierane są opłaty w wysokości 10 zł / os.

Dla kogo: grupy zorganizowane i zwiedzanie indywidualne

Kiedy: Do końca trwania wakacji – 31 sierpnia 2018

wtorki i czwartki godzina 10.00 i 12.00 – zwiedzanie wybranych oddziałów Muzeum

środy godzina 12.00 – spacery po Trakcie Królewskim (Gdańsk oczyma dawnych mieszkańców)

Wstęp: 10 złotych od uczestnika w przypadku uczestników indywidualnych oraz rodzin // w przypadku grup zorganizowanych opłaty pobierane są od dziecka, od kierowników grupy nie są pobierane opłaty

Rejestracja i informacje: +48 789-449-685 (Dział Edukacji Muzeum Gdańska)

Muzeum Gdańska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe