„Kolej na Ciebie – uratuj życie” w Gdyni

  • 16.07.2018, 13:00
  • mat. prasowe
„Kolej na Ciebie – uratuj życie” w Gdyni Mobilny punkt pobierania krwi będzie czekał na chętnych przy wejściu głównym do dworca Gdynia Główna.

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Już jutro koło budynku dworca Gdynia Główna odbędzie się kolejna odsłona akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, podczas której będzie można oddać krew. To już druga odsłona wydarzenia, które wspierają spółki Grupy PKP, Fundacja Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Spółka Polonus i Krajowa Rada Kolejarskich Klubów HDK PCK. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.

„Kolej na Ciebie – uratuj życie!” ma na celu promowanie honorowego krwiodawstwa, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i propagowanie dobrych wzorców postaw społecznych.

Kto może oddać krew?

Osoba pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety i środków antykoncepcyjnych). Najlepiej zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi.

Mobilny punkt pobierania krwi będzie czekał na chętnych przy wejściu głównym do dworca Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) 17 lipca, w godz. 9.00 – 13.00.  Zapraszamy!

mat. prasowe

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe