Pierwsza pożyczka za darmo – na czym to polega?

  • 27.07.2018, 10:53
  • redakcja
Pierwsza pożyczka za darmo – na czym to polega?

Podziel się:

Oceń:

Propozycja pierwszej pożyczki za darmo to chwytliwe hasło obecne we wszystkich mediach – telewizji, radiu, a zwłaszcza w internecie. Instytucje pozabankowe udzielające pożyczek online prowadzą szeroką kampanię reklamową zachęcająca nowych klientów do skorzystania z całkowicie darmowej pierwszej pożyczki. Wielu konsumentów spotykających się z propozycją pożyczki za 0 złotych zastanawia się czy jest rzeczywiście ona udzielna całkowicie za darmo i czy pożyczając nieoprocentowaną gotówkę faktycznie unikniemy wszelkich kosztów?

Pierwsza pożyczka za darmo – jakie są warunki?

Pierwsza darmowa pożyczka udzielana jest na prostych i przejrzystych zasadach. Wystarczy, że jesteśmy nowymi klientami, który składają swój pierwszy wniosek o udzielenie promocyjnej pożyczki w wybranej instytucji pożyczkowej. Na rynku internetowych firm pożyczkowych znajdziemy co najmniej kilkunastu pożyczkodawców, którzy oferują pożyczkę 0%. Pożyczka za darmo udzielana jest z reguły na 30 dni, a jedyny warunek jaki należy spełnić aby uniknąć wszelkich opłat jest to, aby pożyczone środki finansowe zwrócić na czas. Terminowa spłata pierwszej pożyczki gwarantuje bowiem to, że oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Jedną z instytucji, która oferuje pierwszą darmową pożyczkę bez odsetek z limitem w wysokości 1500 złotych jest www.viasms.pl. Pożyczka przez internet udzielona zostanie nam na dowód osobisty i w oparciu o uproszczone formalności, co oznacza, że pieniądze mogą trafić na nasze konto bankowe nawet w ciągu 15 minut. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą szybko skorzystać z całkowicie darmowej gotówki i jednocześnie wypróbować usługi nowoczesnego pożyczkodawcy.

Kto otrzyma darmową pierwszą pożyczkę?

Darmowa pierwsza pożyczka to specjalna oferta skierowana do nowych klientów, którzy wypełnią prosty wniosek pożyczkowy dostępny w 100% online. Formularz niezbędny do otrzymania pożyczki za darmo należy uzupełnić w oparciu o prawdziwe dane tożsamości deklarując tylko wysokość osiąganych dochodów. Nie potrzeba przedstawiać żadnych dokumentów, ani zaświadczeń związanych z naszymi zarobkami, co znacząco przyspiesza proces otrzymania pożyczki. Weryfikacja wiarygodności przesłanych informacji następuje za pomocą przelewu w symbolicznej wysokości 1 grosza. Pożyczkobiorca za pomocą przelewu realizowanego z własnego rachunku osobistego nie tylko potwierdza swoją tożsamość, ale również w bezpieczny sposób przekazuje instytucji pożyczkowej numer konta na które ta przekaże mu gotówkę.

Warto mieć na uwadze, że pierwsza darmowa pożyczka przeznaczona jest dla konsumentów o względnie dobrej historii kredytowej. Firmy pożyczkowe decydują się pożyczać za darmo jedynie osobom, które nie mają zaległości w spłatach wcześniej zaciągniętych zobowiązań finansowych. Każda decyzja związana z udzieleniem darmowej pożyczki jest poprzedzona skierowaniem zapytań do baz BIK, BIG czy KRD w celu sprawdzenia jak rzetelnie do tej pory regulowaliśmy nasze pożyczki ratalne czy kredyty gotówkowe. Osoby borykające się ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, którym instytucje finansowe odmawiają dalszego kredytowania szukają często produktu w postaci pożyczki dla zadłużonych.

Czy darmowe pożyczki mogą prowadzić do nadmiernego zadłużenia?

Przeciwnicy darmowych pożyczek pozabankowych ostrzegają, że łatwo dostępna i atrakcyjna możliwość zdobycia nieoprocentowanej gotówki może być przyczyną nadmiernego zadłużenia konsumentów. Krótko mówiąc osoby skuszone możliwością skorzystania z promocyjnej oferty bez zastanowienia korzystając z darmowej pożyczki nie biorąc pod uwagę konsekwencji w przypadku
wystąpienia problemów z jej spłatą. Niemożności zwrotu zaciągniętej pierwszej pożyczki w wymaganym terminie powoduje, że musimy liczyć się z dodatkowymi i niezaplanowanymi kosztami. Mowa tu o karnych odsetkach, które są naliczane w przypadku zwłoki w zwrocie środków finansowych. W takiej sytuacji musimy brać pod uwagę ryzyko, że kwota do zwrotu może przewyższyć kwotę uzyskanej pożyczki, co jednocześnie sprawi, że pożyczka przestanie być darmowa.

Darmowa pożyczka – brać czy nie brać?

Panuje powszechny stereotyp, że klientami pozabankowych firm pożyczkowych są osoby, którym brakuje pieniędzy na bieżące wydatki, a dodatkowych ich zła kondycja finansowa wyklucza możliwość zyskania kredytu w banku. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ po pożyczki w sektorze pozabankowym zgłaszają się w większości osoby młode, przeważnie mieszkańcy dużych miast obeznani z nowymi technologiami, którym aktualnie zabrakło niewielkiej sumy pieniędzy na realizację celów konsumpcyjnych. Kluczową kwestią dla takich osób nie jest wcale wysokość pożyczki gotówkowej lecz raczej szybkość z jaką otrzymają gotówkę. I właśnie specjalnie na potrzeby takich konsumentów powstały pożyczki online z możliwością wypłaty gotówki nawet w 15 minut. Dodatkowo firmy pożyczkowe dokładnie prześwietlają wiarygodność oraz zdolność kredytową swoich klientów dążąc do zachowania jak najwyższego współczynnika spłat udzielonych pożyczek, zwłaszcza tych oferowanych za 0 złotych. Również limit pierwszej darmowej pożyczki został ograniczony i jedynie stali klienci o wypracowanej historii mogą otrzymać wyższą kwotę jednorazowej pożyczki. Wszystkie powyższe mechanizmy mają na celu przeciwdziałać ryzyku wystąpienia zjawiska spirali zadłużenia wśród pożyczkobiorców, zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają współprace z instytucją pożyczkową sięgając po swoją pierwszą pożyczkę za darmo. Więcej na ten temat można znaleźć w artykule Pożyczki za darmo – gdzie ich szukać?
 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe