Pięć osób rannych w zderzeniu trzech samochodów na DK6

  • 02.08.2018, 08:30
  • KWP Gdańsk
Pięć osób rannych w zderzeniu trzech samochodów na DK6 fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

WIELISTOWO Przedwczoraj około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wielistowie na drodze K-6, gdzie zderzyły się trzy samochody. Pięć osób rannych zostało przetransportowanych do wejherowskiego i słupskiego szpitala. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy wyjaśnią okoliczności zdarzenia. Mundurowi apelują, aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

Policjanci we wtorek około godziny 18.30 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 6 na wysokości miejscowości Wielistowo. Na miejsce pojechali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Policjanci nie tylko zabezpieczali miejsce wypadku, ale także wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierowca VW Passat jadąc w kierunku Lęborka, podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącego z naprzeciwka samochodu marki Peugeot, a następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Citroenem. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców, wszyscy byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia pięć osób odniosło obrażenia. Policjanci zabezpieczyli rozbite samochody. Teraz sprawę będą wyjaśniali śledczy, których zadaniem będzie dokładne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jazdy z rozwagą i należytą ostrożnością oraz dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi zachować czujność podczas jazdy (szczególnie podczas wykonywania manewrów), zwracać uwagę na warunki panujące na drodze, oznakowanie dróg oraz wszelkie inne okoliczności, które mogą wpłynąć na stan bezpieczeństwa.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe