Kto zniszczył halę sportową w Godziszewie?!

  • 6.08.2018, 08:38
  • źródło: kociewiak.pl
Kto zniszczył halę sportową w Godziszewie?! źródło: kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
GODZISZEWO Była miejscem spotkań, miejscem, w którym w okresie jesienno-zimowym odbywały się zajęcia wychowania fizycznego... Była, bo została niemalże całkowicie zniszczona przez nieznanych do tej pory sprawców. Mowa tu o wielkiej hali sportowej przy szkole w Godziszewie – tzw. balonie. Choć obiekt liczył już 13 lat, w dalszym ciągu spełniał swoje funkcje. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i liczy na pomoc świadków.

Hala sportowa przez wiele lat służyła wszystkim mieszkańcom Godziszewa w gminie Skarszewy. Przetrwała silne burze, mrozy, wiatry i deszcze, do czasu kiedy pojawili się tam nieznani sprawcy z nożami, którzy w przemyślany sposób pocięli płachtę tak, aby jej naprawa była niemożliwa lub bardzo trudna i kosztowna. Przypomnijmy, że wybudowano ją 13 lat temu za kwotę ponad 500 tys. zł. 

Polityczne potyczki? 
Koszta budowy nowej hali są ogromne. Już wkrótce zacznie się rok szkolny, a jesienna aura może nie sprzyjać zajęciom wychowania fizycznego na zewnątrz. Gdzie więc podzieją się dzieci? 


- Jesteśmy w szoku, że ktoś dopuścił się takiego czynu – mówią zgodnie mieszkańcy. – Ci bandyci nie zrobili nam na złość, oni zrobili na złość naszym dzieciom, które nie będą miały gdzie ćwiczyć. Słyszeliśmy, że mogą być to jakieś polityczne potyczki, że jedni robią drugim na złość, ale dlaczego kosztem mieszkańców, dlaczego kosztem dzieci i całej społeczności naszej małej miejscowości?! – pytają oburzeni. 


Ze względu na wakacyjną przerwę, nie udało nam się skontaktować z pracownikami szkoły, aby dowiedzieć się, czy obiekt zostanie doraźnie naprawiony lub odbudowany do nowego roku szkolnego 2018/2019. 

Trwa weryfikacja informacji 
O sprawie poinformowani zostali policjanci. Na miejsce udali się technicy, którzy sporządzili dokumentację i zebrali ślady.  


- 1 sierpnia policjanci ze Skarszew otrzymali zgłoszenie w sprawie zniszczenia zadaszenia hali sportowej w Godziszewie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Obecnie funkcjonariusze weryfikują zebrane do tej pory informacje oraz ustalają bliższe okoliczności tego zdarzenia – mówi.

Osoby, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub posiadają jakąkolwiek wiedzę dotyczącą tego zdarzenia, proszone są o kontakt telefoniczny. Informacje można przekazywać pod nr /58/ 588-24-07, /58/ 737-02-22, 997 oraz 112 lub mailowo na adres [email protected] Śledczy gwarantują pełną anonimowość.
Mamy nadzieję, że sprawcy szybko wpadną w ręce funkcjonariuszy, a za swój czyn odpowiedzą bardzo surowo. 
 

źródło: kociewiak.pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mac
Mac 10.08.2018, 19:50
Co za wandalizm. Złapać i surowo ukarać. Dla przestrogi innych.

Pozostałe