Piotr Szyszka zwycięzcą XIX Memoriału Strzeleckiego im. Adama Kraińskiego

  • 7.08.2018, 08:30 (aktualizacja 07.08.2018 14:58)
  • cc
Piotr Szyszka zwycięzcą XIX Memoriału Strzeleckiego im. Adama Kraińskiego
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK W Gdańsku w minioną sobotę 4 sierpnia br. odbył się XIX już Memoriał Strzelecki im. Adama Kraińskiego. Zawody odbyły się na pięknie usytuowanej strzelnicy przy ul. Jaśkowa Dolina. Organizowany turniej strzelecki jest imprezą ogólnopolską, która na stałe wpisana jest w kalendarz imprez strzeleckich Polskiego Związku Łowieckiego. Memoriał cieszy się dużą popularnością oraz uznaniem wśród strzelców myśliwskich z całej Polski. Organizatorem zawodów było Gdańskie Koło Łowieckie, które jak zawsze zadbało o wysoki poziom turnieju, jego bezpieczeństwo i dobre warunki.

W tym roku zwycięzcą memoriałuw klasie open został Piotr Szyszka, który zdobył 477 punktów w sześciu kategoriach strzeleckich: krąg, oś, przeloty, zając, dzik i rogacz. Drugie i trzecie miejsce zdobyli Tomasz Surma i Mariusz Pasztalaniec - po 474 pkt. Wśród pań najlepszymi strzelcami były: Labenda - 412 punktów, Alicja Klejnatowska - 410 punktów i Dominika Przeorek - 388 punktów. Zawody należą do tzw. Edycji „Wawrzynowej” ligi strzeleckiej PZŁ.

W otwarciu zawodów wzięli udział m.in. admirał Roman Krzyżalewski - przewodniczący Komisji Strzeleckiej, Marek Gorski - członek Naczelnej Rady Łowieckiej, Członkowie Zarządu Okręgowej Rady Łowieckiej: Henryk Noga, Jacek Michałowski, Mirosław Jurkowlaniec, Michał Laska i Wojciech Kraiński. Sędzią zawodów był Marek Ziomek.

Jak powiedział nam Wojciech Kraiński - jeden z organizatorów, sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej i członek Naczelnej Komisji Strzeleckiej - "Memoriał poświęcony jest pamięci mojego ojca Adama Kraińskiego - powstańca warszawskiego, zasłużonego dla myśliwstwa polskiego. Adam Kraiński pomimo kalectwa które wyniósł z walk powstańczych w Warszawie w 1944 r. (m.in. stracił jedną nogę i oko) był jednym z najlepszych powojennych strzelców w Polsce i przysłużył się rozwojowi wybrzeżowego łowiectwa. Strzelnica, na której rozgrywane są zawody strzeleckie służy wszystkim myśliwym z całego naszego regionu. Strzelnica jest systematycznie rozbudowywana i unowocześniana, tak aby spełniać wysokie kryteria takiego obiektu. Poczyniliśmy szereg inwestycji w trosce o bezpieczeństwo i hałas na obiekcie. Przypomnieć należy - mówi Wojciech Kraiński, że kiedy strzelnica powstawała w tym miejscu wiele lat temu, nie było w pobliżu żadnych zabudowań mieszkalnych, był to nieuporządkowany teren po dawnej żwirowni, a tuż obok rosły uprawy rolne. Dzięki ciężkiej pracy myśliwych stworzono wzorcową strzelnicę z bogatym wyposażeniem. Myśliwi, którzy na co dzień podejmują wiele działań społecznych, wszystko też czynią, aby strzelnica była przyjazna dla obecnego miejscowego otoczenia. Po za tym należy podkreślić ważną rolę tego typu obiektu w wychowaniu patriotycznym”.

cc

Zdjęcia (8)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe