Energa i ZHP ustanowili polski rekord Guinnessa na stulecie Niepodległej

  • 8.08.2018, 09:21
  • komunikat prasowy
Energa i ZHP ustanowili polski rekord Guinnessa na stulecie Niepodległej Energa, mat.prasowe
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Podczas ceremonii otwarcia Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego, wpieranego przez Grupę Energa, 15 tysięcy osób utworzyło wzór żywej flagi Polski. W setną rocznicę odzyskania niepodległości harcerze ustanowili polski rekord Guinnessa w tej dziedzinie.

Pomorska firma energetyczna zaangażowała się we współorganizację jubileuszowego Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego, który odbywa się w dniach 6-16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. W wydarzeniu biorą udział harcerze i harcerki z całej Polski - 12 500 harcerzy starszych i wędrowników oraz 600 zuchów.

W setną rocznicę Odzyskania Niepodległości – rekordowa żywa flaga Polski! Harcerze z ENERGIĄ zapraszają!

7 sierpnia br. podczas ceremonii otwarcia Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego 15 tysięcy osób ułożyło z siebie wzór żywej flagi Polski pod hasłem: „W setną rocznicę Odzyskania Niepodległości – rekordowa żywa flaga Polski! Harcerze z ENERGIĄ zapraszają!”. Ceremonia zakończyła się oficjalnym pobiciem polskiego rekordu Guinnessa w tej dziedzinie. Dzięki wsparciu Grupy Energa, wszyscy uczestnicy otrzymali białe i czerwone koszulki. W trakcie akcji odśpiewany został hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

 - W setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości wspólnie z harcerzami stworzyliśmy rekordową żywą flagę Polski. Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w wydarzeniu kształtującym postawy dzisiejszej młodzieży oraz pielęgnującym tradycje naszej Ojczyzny. Utworzenie żywej flagi to jedno z wielu działań, które wspieramy podczas Zlotu ZHP. Jako główny sponsor wydarzenia cieszymy się, że możemy brać czynny udział w jego organizacji i wspólnie świętować jubileusz – mówi Adam Kasprzyk, Rzecznik Prasowy Grupy Energa.

Grupa Energa w sposób szczególny zaangażowała się w zaplanowanie Zlotu. Promując wartości patriotyczne, wsparła organizację stoiska edukacyjnego. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w wielu konkursach, a na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody – rejsy żaglowe oraz prezenty ufundowane przez sponsora głównego. 

Podczas Zlotu ZHP kolejni „superbohaterowie” będą mogli oddać krew. Dzięki inicjatywie Kropelki Energii oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, chętni mogą wziąć udział w specjalnie zorganizowanej zbiórce krwi, która odbędzie się w dniach 10 oraz 11 sierpnia w godzinach od 9:00 do 14:00. Uczestnikom udzielone zostaną podstawowe informacje o krwiodawstwie, otrzymają oni również posiłek po oddaniu krwi.  
Na wszystkich miłośników przyrody 9 sierpnia o godz. 18.00 czekać będzie prelekcja znanego ornitologa - Krzysztofa Koniecznego. Spotkanie będzie dotyczyło między innymi możliwości podjęcia wspólnych działań przez harcerzy i energetyków w zakresie ochrony bocianów. 
10 sierpnia o świcie uczestnicy spotkania popłyną w rejs pełnomorską żaglówką „Delphia Trójka”, w czasie którego Krzysztof Konieczny opowie o otaczającej Wyspę Sobieszewską przyrodzie.

Grupa Energa zaprosi harcerzy do zwiedzania swoich obiektów hydrotechnicznych w miejscowościach: Łapino, Bielkowo, Straszyn, w dniach 8, 9, 10 i 13 sierpnia w godzinach 9.00-10:30.

 

komunikat prasowy

Zdjęcia (5)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe