Pelplin kolarską stolicą Kociewia!

  • 09.08.2018, 08:00
  • informacja prasowa
Pelplin kolarską stolicą Kociewia!

Podziel się:

Oceń:

Już 12 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig szosowy CYKLO Pelplin w ramach ENERGA Cyklo Cup. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji Cyklo Pelplin

„Historia kolarstwa w Pelplinie w pewnym sensie zatoczyła koło. Ponad pięćdziesiąt lat przyszło nam czekać, aby barwny kolarski peleton ponownie zawitał na nasze tereny. W latach sześćdziesiątych w Pelplinie odbywał się szosowy wyścig otwierający sezon kolarski na Pomorzu, w którym startowała m.in kadra LZS. Pan Jerzy Heyna mieszkaniec Pelplina, który również startował tu jako ówczesny kolarz 12 sierpnia będzie naszym honorowym starterem wyścigów”- mówi dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu Jarosław Kowalczyk.

W wyścigu weźmie udział około pięciuset kolarzy na czele z Panem Dariuszem Baranowskim, olimpijczykiem, trzykrotnym triumfatorem Tour de Pologne. Uczestnicy będą się zmagać na dwóch trasach: 46,5 km (1 x pętla) oraz 93 km (2 x pętla). Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 46,5 kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta. Duża część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości ze względu na fakt, iż trasa jest dość płaska i większość prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

Program zawodów

Godz. 8:00 - 11:00 - zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godziny startów:

Godz. 11:30 - Start dystansu 93 km

Godz. 11:40 - Start dystansu 46,5 km

Godz. 14:00 – Dekoracja

Godz. 14:45 - Zakończenie imprezy

 

Więcej informacji na temat samego wyścigu na stronie: www.cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

Będzie to bez wątpienia wielkie kolarskie święto jakiego jeszcze nie było na Kociewiu, na które serdecznie zapraszamy!


TRASA:

informacja prasowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe