Kolejna skandaliczna decyzja Prezydenta Pawła Adamowicza. Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność”

  • 10.08.2018, 09:18 (aktualizacja 10.08.2018 09:27)
  • red.
Kolejna skandaliczna decyzja Prezydenta Pawła Adamowicza. Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność”
Podziel się:
Oceń:
W związku ze skandaliczną decyzją Prezydenta Gdańska nie zaproszenia na obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej WOJSKA POLSKEGO, uważamy że decyzja ta uwłacza pamięci poległych na Westerplatte żołnierzy i słowom Św. Jana Pawła II wygłoszonym do młodzieży w dniu 12 czerwca 1987 r. na Westerplatte. 1 września ubiegłego roku podczas obchodów 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej wygłosił haniebne, antyrządowe wystąpienie. Aby takie wystąpienia nie miały miejsca w dniu 3 września ubiegłego roku wystąpiliśmy z propozycją, aby uroczystości o tak doniosłym charakterze organizowało MON, Marynarka Wojenna i Straż Graniczna. Nasze uwagi nie zostały wysłuchane.

Żądamy od władz Państwa stanowczych działąń przywracających pamięć poległych na Westerplatte i podczas II wojny światowej żołnierzom. Oczekujemy, że to władze państwowe będą organizatorem uroczystości na Westerplatte. Nie zgadzamy się, aby Prezydent Gdańska zawłaszczał bohaterstwo i pamięć poległych dla swoich celów wyborczych. Jesteśmy przekonani, że większość mieszkańców Gdańska jest podobnego zdania. Od Pana Prezydenta Adamowicza oczekujemy natychmiastowej dymisji.

Mamy jako naród pamiętać o poległych Polakach i to jest obowiązek każdego Obywatela. Armia stoi na straży naszego bezpieczeństwa i niepodległości i nie można jej wykluczać z takich uroczystości. POLSKA ARMIA JEST WAŻNYM CZŁONKIEM NATO I NIE WOLNO OBNIŻAĆ JEJ PRESTIŻU. Nie zgadzamy się na to.

 

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Godność”.

 

Czesław Nowak

Prezes

Stanisław Fudakowski

Sekretarz

_red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

glor
glor 10.08.2018, 11:02
Żenujące i skandaliczne. Ludzie, którzy umierali za polski Gdańsk przewracają się w grobie. Ile jeszcze trzeba to znosić. Gdańszczanie, zmieńcie ten stan. Demokracja daje Wam szanse wybierać lepszych ludzi.
Enzo Z Gdańska
Enzo Z Gdańska Dzisiaj, 02:58
Ogarnij się ...
Łodzianka
Łodzianka 10.08.2018, 10:09
Nie jestem z Gdańska, ale współczuje mieszkańcom takiego człowieka na stanowisku prezydenta.
Enzo Z Gdańska
Enzo Z Gdańska Dzisiaj, 02:59
I ty też się ogarnij ...

Pozostałe