Nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

  • 13.08.2018, 14:49
  • KWP Gdańsk
Nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

LUZINO Policjanci z wejherowskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w sobotę w Luzinie. W wyniku zdarzenia 33 -letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem m-ki VW Passat został zatrzymany, miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Dzisiaj zatrzymany kierowca został doprowadzony do prokuratury.

W sobotę o godz. 14 na drodze krajowej nr 6 w Luzinie doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 50- letni kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Strzebielina, nie zachował bezpiecznej odległości i chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym- zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Wejherowa motocyklistą. 33- letni kierujący jednośladem doznał śmiertelnych obrażeń. Kierujący samochodem m-ki VW Passat był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzy, został zatrzymany.

Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli teren i zorganizowali objazd. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora i biegłego lekarza, zgromadzili ślady podczas oględzin.

Dzisiaj 50-letni mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, policjanci złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie kierowcy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Policja apeluje o zachowanie trzeźwości!

Pamiętaj, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażasz swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Sprawdź stan trzeźwości! Jeśli nie jesteś pewien co do stanu swojej trzeźwości, przed jazdą skorzystaj z urządzeń do badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które są dostępne w komendzie i komisariatach. Przeprowadzone badanie pozwoli podjąć kierowcy decyzję, czy może wsiąść za kółko. Trwa zaledwie kilka sekund i jest wykonywane bezpłatnie i „od ręki”.

Reaguj gdy widzisz nietrzeźwego kierowcę! Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 lub 997.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe