Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Nowoczesne wnętrza - jak je urządzić?

  • 14.08.2018, 15:00 (aktualizacja 14.08.2018 15:37)
  • artykuł sponsorowany
Nowoczesne wnętrza - jak je urządzić?
Podziel się:
Planujesz remont? Chcesz dobrze urządzić swoje lokum? Sprawdź kilka wskazówek dot. aranżacji nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim takie, w których króluje przestrzeń i prostota. Ogromne znaczenie ma również dostęp do naturalnego światła. Ich aranżację trzeba przemyśleć bardzo dokładnie, bowiem styl nowoczesny ma swoje wyraziste cechy. Nie ma miejsca na zbędne dekoracje - innowacyjne przestrzenie powinny być funkcjonalne. To dlatego każdy przedmiot ma swoje zastosowanie. Jak to osiągnąć w domu bądź mieszkaniu?

 

Styl nowoczesny - charakterystyka

 

Wbrew pozorom stworzenie nowoczesnych wnętrz nie jest proste. Warto rozważyć współpracę z firmą, która oferuje profesjonalne projektowanie wnętrz - w Trójmieście lub innym większym mieście, usługi te są bardzo popularne. Przyszli lokatorzy mają wtedy gwarancję, że przestrzeń dopasowana jest do ich potrzeb i wymagań.

Styl nowoczesny to doskonała alternatywa dla osób, które nie lubią we wnętrzach przepychu, bogatych zdobień, ornamentów. Założenia są dwa - ma być funkcjonalnie i prosto. Nowoczesne wnętrza hołdują minimalizmowi. W przestrzeniach dominują linie proste, geometryczne figury, jasne barwy. Całość ma być stonowana.

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkich zbędnych elementów. Należy zachować umiar w dekoracjach. Warto zrezygnować z drobiazgów, które najczęściej umieszczane są na półkach czy stołach. Częstym zabiegiem jest łączenie sąsiadujących ze sobą pomieszczeń, np. salonu z kuchnią. Oddzielone są one jedynie blatem.

 

Meble w nowoczesnych wnętrzach

 

Kluczowe jest to, z jakich materiałów zostały wykonane meble i dodatki. Wybieramy te ze stali, szkła, kamienia. Dobrym wyborem jest przełamywanie ich drewnianymi elementami. Jeżeli chodzi o ściany, coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach można spotkać beton lub cegłę. To także popularne materiały dla stylu industrialnego.

Jeżeli chodzi o kolory, nowoczesne wnętrza wyróżniają się bielą, czernią, szarością i beżem. Te barwy powinny dominować w pomieszczeniach. Są przejrzyste, a jednocześnie nie są monotonne. Wcale nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z wszelkich wyrazistych kolorów. Można je wykorzystać, ale w detalach, np. poduszkach, dywanach, narzutach. Świetnie przełamują jasne barwy.

 

Układ pomieszczeń w nowoczesnych wnętrzach

Styl nowoczesny cechuje się przemyślaną komunikacją. Kluczowa jest przestrzeń, więc warto zadbać o to, by każdy centymetr przestrzeni został dokładnie zaplanowany. Wizytówką domu jest hol lub korytarz. Miejsca te powinny być atrakcyjne zaaranżowane.

Wnętrze optycznie powiększy odpowiednie oświetlenie oraz lustra. Istotny element stanowią schody. Idealnym wyborem są te otwarte na salon. Jeżeli jest możliwość, warto wybrać schody obłożone drewnem z taflą z przezroczystego szkła zamiast balustrady.

 

Minimalizm czy pop-art?

Nowoczesne wnętrza występują w dwóch odmianach. Pierwszą z nich jest styl minimalistyczny, który kładzie nacisk na prostotę. Dodatki ograniczone są do minimum. To doskonały wybór dla ludzi ceniących harmonię.

Drugą wersją są nowoczesne wnętrza nawiązujące do estetyki pop-artu. Tutaj liczą się mocne zestawienia barw. Uzupełnieniem będą wyraziste grafiki, plakaty czy meble w nasyconych kolorach - powinny być jednak niewielkie.

 

artykuł sponsorowany

Pozostałe