Kolarski Bytów zaprasza na Czesław Lang Race

  • 16.08.2018, 07:42
  • mat. prasowe
Kolarski Bytów zaprasza na Czesław Lang Race

Podziel się:

Oceń:

BYTÓW Dokładnie 9 września w Bytowie odbędzie się wyjątkowa edycja Lang Team Race. Wyjątkowa, bo w miejscu, w którym wychował się Czesław Lang. Wicemistrz olimpijski z Moskwy od ćwierćwiecza odpowiada za organizację Tour de Pologne, ale też od lat dba o rozwijanie mody na zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wyścigi z cyklu Lang Team Race to odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowanie kolarstwem szosowym w naszym kraju, napędzane kolejnymi sukcesami Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki. Rekreacyjnie na rowerach jeżdżą miliony Polaków, ale coraz więcej z nas lubi sprawdzić swoje możliwości na tle innych osób o podobnej pasji i ma ochotę na prawdziwe ściganie jak w zawodowym peletonie. I właśnie z myślą o nich powstał cykl Lang Team Race.

– To wyjątkowe miejsce i niezwykłe zawody. Ścigamy się o Puchar Burmistrza Bytowa w absolutnie wyjątkowym dla mnie miejscu, czyli na terenach, gdzie sam zaczynałem przygodę z kolarstwem. Już teraz mogę zapewnić, że wszystkich czeka fantastyczna przygoda – przekonuje Czesław Lang.

Zapisy online już trwają. Na miejscu w Biurze zawodów, które będzie się mieściło na Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza 13 także będzie możliwość zapisów oraz odbierania numerów startowych, dzień przed wyścigiem w godzinach 16:30 – 18:30. Z kolei w dniu zawodów w godzinach od 8:00 do 10:30. Punktualnie o 11:00 kolarze ruszą na trasę o długości 73 km. – Naszym atutem jest ciekawie wytyczona trasa, która wiedzie przez urokliwe tereny. Skandynawski lądolód zadbał o to, by zakątki gminy Bytów zaliczyć do pięknych i atrakcyjnych krajobrazów zachodnich Kaszub. Dla rodzin przygotowaliśmy Paradę Rodzinną, rekreacyjny przejazd na trasie o długości 3,2 km. Zapraszam więc 9 września do Bytowa, aby zmagać się na trasie wyścigu, niezwykle malowniczej, pofałdowanej, niekiedy trudnej z małą liczbą płaskich odcinków. Tu kolarze będą mogli poczuć się jak w górach, bo bytowszczyzna przyciąga też pięknymi i niepowtarzalnymi jeziorami – opowiada burmistrz tego malowniczego miasta Ryszard Sylka.

Wszystkie szczegóły na: www.langteamrace.pl

mat. prasowe

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe