Wielkie kolarskie święto na Kociewiu - CYKLO Pelplin 2018

  • 16.08.2018, 08:04 (aktualizacja 16.08.2018, 08:21)
  • UMiG Pelplin
Wielkie kolarskie święto na Kociewiu - CYKLO Pelplin 2018 fot. UMiG Pelplin

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN 12 sierpnia 2018 r. w Pelplinie odbył się wyścig szosowy CYKLO Pelplin w ramach ENERGA Cyklo Cup. Wydarzenie to zgromadziło rzesze miłośników kolarstwa z całego Pomorza. To było niezapomniane, wielkie kolarskie święto na Kociewiu!

Tuż przed południem, w samym sercu Pelplina, barwny kolarski peleton złożony z ponad 400 zawodniczek i zawodników ruszył na malowniczą trasę wyścigu. Wśród startujących był Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne oraz gość specjalny imprezy.

Zawodnicy zmagali się na dwóch dystansach: 46,5 km (1 x pętla) oraz 93 km (2 x pętla). Trasa Cyklo Pelplin wiodła dużą, 46,5 kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta, przebiegając przez gminę Starogard Gdański, Bobowo, Morzeszczyn oraz Pelplin.

Na liczącej 93 kilometry Dużej Pętli rywalizowała ponad stuosobowa grupa kolarzy. Na tym dystansie wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia Kartuzy) z czasem 2:13:41, z kolei wśród Pań zwyciężyła Wioleta Górska-Sierońska (gammafinanse.pl) z czasem 2:44:55.
Mała Pętla (43,5 km) przyciągnęła do Pelplina aż 293 miłośników kolarstwa szosowego. Na krótszym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Janic (STC Stargard) z czasem 1:10:46, wśród Pań triumfowała Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team) z czasem 1:13:42

Szczegółowe wyniki wyścigu można sprawdzić tutaj:
https://elektronicznezapisy.pl/event/2342/results.html

Organizatorzy zawodów – Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Pelplińskie Centrum Sportu – pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by impreza mogła się odbyć, w szczególności Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gminy Pelplin, Starogard Gdański, Bobowo oraz Morzeszczyn; Policji oraz Straży Miejskiej w Pelplinie.

fot. UMiG Pelplin

UMiG Pelplin

Zdjęcia (18)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe