Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Ukradli zabytkowe tabernakulum. Łup porzucili, bo nie udało się sprzedać.

  • 16.08.2018, 13:27 (aktualizacja 16.08.2018 13:32)
  • KWP Gdańsk
Ukradli zabytkowe tabernakulum. Łup porzucili, bo nie udało się sprzedać. fot. KWP Gdańsk Jeszcze tego samego dnia zatrzymali przy ul. Biskupiej dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież zabytkowego tabernakulum.
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych z komisariatu na Suchaninie odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mężczyźni, którzy ukradli z jednego z gdańskich kościołów zabytkowe tabernakulum. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci z komisariatu na Suchaninie odebrali zgłoszenie o kradzieży elementu ołtarza w jednym z gdańskich kościołów. Funkcjonariusze ustalili, że na czas prac remontowych przedwojenne tabernakulum zostało zdemontowane i przeniesione na zewnątrz kościoła. Do zdarzenia doszło o godz.8.30 w niedzielę. To właśnie wtedy sprawcy ukradli zabytkowy element ołtarza.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili miejsce kradzieży oraz jego okolice. Rozmawiali z wieloma osobami, poszukując świadków tego zdarzenia. W trakcie swojej pracy funkcjonariusze zdobyli i zabezpieczyli monitoring, a następnie dokładnie przeanalizowali jego zapis.

Kryminalni szybko ustalili rysopisy sprawców i zaczęli ich szukać. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali przy ul. Biskupiej dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież zabytkowego tabernakulum. Jak się okazało jeden ze sprawców to 65-letni mieszkaniec Gdańska, drugi to 66-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży.

Kryminalni odzyskali również ukradzione tabernakulum, które zostało porzucone przez sprawców przy ul. Kartuskiej. Mężczyźni tłumaczyli, że zamierzali sprzedać jego metalowe elementy, jednak gdy im się to nie udało, postanowili pozbyć się dowodów przestępstwa. Odzyskany element ołtarza policjanci oddali proboszczowi parafii, z której został ukradziony.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wonności od 3 miesięcy do 5 lat.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe