Strażacy z gminy Potęgowo otrzymali nowy sprzęt ratownictwa medycznego

  • 29.08.2018, 07:58
  • UG Potęgowo
Strażacy z gminy Potęgowo otrzymali nowy sprzęt ratownictwa medycznego fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO 27 sierpnia w jednostkach OSP Potęgowo i OSP Łupawa, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Potęgowo. Sprzęt warty 10.330,00 zł został współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Każda z jednostek OSP otrzymała zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, w skład którego wchodzi: torba ratownicza z wyposażeniem, nosze typu deska, zestaw szyn Kramera. Zakupione wyposażenie umożliwi jednostkom OSP sprawne udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Sprzęt został nieodpłatnie przekazany umową darowizny dla każdej z jednostek. W uroczystym przekazaniu wziął udział Wójt Gminy Potęgowo – Dawid Litwin wraz z pracownikami Urzędu Gminy oraz Komendanci i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ramach wniosku, złożonego przez Gminę Potęgowo, do Ministerstwa Sprawiedliwości, zgodnie z ogłoszeniem z dnia 07.05.2018r. o naborze wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 99% na zakup sprzętu ratownictwa medycznego. Sprzęt, za łączną kwotę 10 330,00 zł został współfinansowany w kwocie 10 226,70 zł. Wkład własny z budżetu gminy wyniósł 103,30 zł.

W Gminie Potęgowo realizowany jest obecnie również projekt „Doposażenie jednostek OSP powiatu słupskiego działających w ramach KSRG”, którego przedmiotem jest zakup wyposażenia i wykonanie prac remontowych remiz.  Więcej informacji już wkrótce.

UG Potęgowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe