18-latek ugodzony nożem. Chciał ukraść koszulkę jednego z klubów piłkarskich.

  • 29.08.2018, 14:20
  • KWP Gdańsk
18-latek ugodzony nożem. Chciał ukraść koszulkę jednego z klubów piłkarskich.

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN Policjanci z Kwidzyna pracując nad wyjaśnieniem sprawy ugodzenia nożem jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z tą sprawą. Dwóch zatrzymanych osiemnastolatków usłyszało zarzuty udziału w bójce, kradzieży i uszkodzeniu ciała, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 17-latek będzie odpowiadał za uszkodzenie ciała, za to przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.

Kwidzyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalali szczegóły i okoliczności zajścia, do którego doszło w sobotę w Kwidzynie na ulicy Broniewskiego. O godzinie 11.00 dyżurny kwidzyńskiej jednostki został powiadomiony o tym, że ranny mężczyzna ma znajdować się w jednym ze sklepów na ulicy Słowackiego. Ze zgłoszenia wynikało, że rana ta została zadana nożem. Pokrzywdzony 18-latek został przewieziony do szpitala, po opatrzeniu został przetransportowany do jednostki policji gdzie zostały przeprowadzone czynności z jego udziałem.

Intensywna praca funkcjonariuszy kwidzyńskiej jednostki, funkcjonariuszy z KWP Gdańsk oraz psa tropiącego doprowadziła do zatrzymania wszystkich uczestników tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pomiędzy trzema mężczyznami doszło do szarpaniny i kłótni, w trakcie której dwóch 18-latków chciało ukraść 17-latkowi koszulkę jednego z klubów piłkarskich. W trakcie szamotaniny 17 - latek zranił nożem jednego z napastników. Tego samego dnia policjanci odnaleźli nóż, którym młody mężczyzna ugodził 18-latka.

Wszyscy trzej biorący udział w bójce mężczyźni usłyszeli zarzuty, wobec wszystkich prokurator zastosował dozór policyjny 5 razy w tygodniu, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się mężczyzn do siebie. Za udział w bójce, kradzież i uszkodzenie ciała dwóm 18 - latkom grozi do 12 lat więzienia natomiast 17 – latkowi, który dokonał uszkodzenia ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe