Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Czym kierować się wybierając materac do sypialni?

  • 3.09.2018, 14:39 (aktualizacja 03.09.2018 14:41)
  • artykuł sponsorowany
Czym kierować się wybierając materac do sypialni?
Podziel się:
Obecnie najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest zakup łoża jako samej ramy oraz osobno dobranie do ramy materaca odpowiedniej wielkości. Takie rozwiązanie ma tą dużą zaletę, że kiedy z naszym materacem coś się stanie to będziemy mogli go wymienić przez konieczności wymiany całego łóżka. O ile ramę łóżka łatwiej jest nam wybrać, bo po prostu górę bierze tutaj estetyka i styl, w jakim taki mebel jest utrzymany, o tyle wybór samego materaca może być naprawdę trudny. Na rynku mamy dostępnych co najmniej kilka różnych rodzajów takiego materaca. Wobec tego jak się nie zgubić i jak wybrać odpowiedni materac?

Jeśli cierpimy na bóle kręgosłupa

Osoby, które często narzekają na ból kręgosłupa powinny przede wszystkim skupić się na poszukiwaniu materaca miękkiego. Dzięki temu, że będzie on miękki będzie miał szansę dopasować się do wszystkich krzywizn naszego ciała w przeciwieństwie do materaca twardego. Warto też wybierać takie rodzaje materaca, które są wykonane z bardziej elastycznych materiałów - tutaj polecany jest materac lateksowy lub też taki, które jest wykonany z pianki wysokoelastycznej. Materac miękki okaże się też lepszym rozwiązaniem dla osób starszych oraz dla każdego, kto po prostu lubi spać na dużo bardziej miękkiej, wręcz otulającej i przytulnej powierzchni.

A może bardziej twardy materac?

Materace twardsze wybierają zazwyczaj osoby młodsze, które nie uskarżają się na dolegliwości bólowe i które lubią mocniejsze podparcie dla całego ciała. Okazuje się, że bardzo ważne jest także to, aby dobrze dobrać materac do swojej wagi. Dlatego też osoby o mniejszej wadze zazwyczaj preferują materace średnio twarde z ukierunkowaniem na te twardsze. Pamiętajmy, że zbyt miękki materac spowoduje, że podczas snu będziemy się zapadać, zbyt twardy natomiast nie zapewni nam odpowiednich punktów podparcia. Ciekawym i często wybieranym materacem jest materac ze sprężynami kieszeniowymi. Stanowi on sensowny kompromis pomiędzy materacami bardzo miękkimi i bardzo twardymi. Taki rodzaj materacy jest tańszy, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ze względu na sprężyny może się on szybciej zużywać. Obecnie materace sprężynowe są wzbogacane o przekładki z włókna kokosowego oraz warstwy lateksowej lub takiej, która jest wykonana z pianki wysokoelastycznej.

Przez internet czy stacjonarnie?

W przypadku materacy mamy dostępnych tak wiele różnych modeli, że naprawdę trudno jest wybrać odpowiedni materac dla siebie nie widząc ich na żywo. Dlatego też, nawet jeśli wydaje się nam, że znamy swoje preferencje i lepiej będziemy się czuć na bardziej twardym materacu - warto go zobaczyć i wypróbować na żywo. Dlatego też kupowanie materaca w sklepie stacjonarnym wydaje się znacznie bardziej sensowne, bo nie tylko możemy się położyć i go wypróbować, ale też przy jednej okazji mamy możliwość porównania ze sobą kilku modeli wykonanych z różnych tworzyw i charakteryzujących się różną twardością. Mając porównanie możemy dokonać znacznie bardziej świadomego wyboru, z którego będziemy bardziej zadowoleni.

Źródło: http://selene.pl/

artykuł sponsorowany

Pozostałe