Za 1,5 mln zł rozbudują sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Potęgowo

  • 31.08.2018, 07:45
  • UG Potęgowo
Za 1,5 mln zł rozbudują sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Potęgowo fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO 23 sierpnia w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku podpisano umowę o pożyczkę dla Gminy Potęgowo na realizację budowy sieci kanalizacji sanitarnej o długości 5,498 km w miejscowości Grąbkowo.

Całkowita wartość zadania wynosi ok. 1.600.000 zł. Pożyczka udzielona jest do kwoty 1.287.560 zł i jest częściowo umarzalna do wysokości 20% pożyczki. Odbiorcami inwestycji będą 23 gospodarstwa domowe w miejscowościach Grąbkowo Kolonia I i II,  w których łącznie zamieszkuje 110 osób.

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na budowie kanalizacji sanitarnej odprowadzającej ścieki sanitarne z posesji zlokalizowanych w miejscowościach Grąbkowo Kolonia I i II w Gminie Potęgowo. Ze względu na ukształtowanie terenu, ścieki w Grąbkowie Kolonia I odprowadzane będą grawitacyjnie do pompowni ścieków P1 do zlokalizowanej w Grąbkowie Kolonia II pompowni ścieków P2. Ścieki  sanitarne z obydwu pompowni tłoczone będą przewodem tłocznym do kolektora kanalizacji sanitarnej, grawitacyjnej w miejscowości Łupawa i dalej odprowadzane do niedociążonej oczyszczalni ścieków w Łupawie.

Kanalizacja sanitarna grawitacyjna i tłoczona prowadzona będzie w pasach drogowych dróg gminnych i powiatowych Darżyno – Łupawa i Grąbkowo – Wargowo. Przyłącza sanitarne zaprojektowano z rur tworzywowych PCV 160, będą one doprowadzane na posesje, w miejscach uzgodnionych z właścicielami podłączonych posesji ok. 1 m od granicy działek.

Planowana do realizacji inwestycja przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców Gminy Potęgowo poprzez budowę kanalizacji 

Umowa z wykonawcą jest już podpisana, planowane rozpoczęcie inwestycji już we wrześniu 2018r.

UG Potęgowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe