Gminne Święto Plonów w Potęgowie

  • 04.09.2018, 08:19 (aktualizacja 04.09.2018, 08:38)
  • UG Potęgowo
Gminne Święto Plonów w Potęgowie fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczne dożynki w gminie Potęgowo upłynęły pod hasłem tradycji i kultywowania jej walorów.

Obchody zainaugurowała msza święta w kościele w Potęgowie, skąd uroczystym korowodem przy akompaniamencie Usteckiej Orkiestry Dętej, mieszkańcy i goście udali się na plac przy GCK na główne uroczystości dożynkowe. Jak co roku ich oprawę stanowiły piękne wieńce, przygotowane przez zaangażowanych mieszkańców gminy z sołectw Wieliszewo, Skórowo, Nieckowo, Żochowo oraz przez pracowników GOPS.

W swoim inauguracyjnym przemówieniu, Dawid Litwin - wójt gminy Potęgowo, wspomniał o wydarzeniach 1 września 1939 roku, odśpiewano także hymn państwowy. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli państwo Jerzy i Barbara Zabieglikowie z Dąbrówna.

Tradycyjnie odbyły się również zmagania drużyn w walce o tytuł Super Sołectwa, którym  towarzyszyły salwy śmiechu i okrzyki dopingujących mieszkańców. Po konkursach i zabawach przyszedł czas na lokalnych artystów. Zespół Wiśta Wio, Nikola Kędra, Janina Grudzińska, zespół Michalove czy kabaret Teatralnie Zakręceni. Główną atrakcją dożynek był popularny Kabaret Kałamasz.  Dalszą zabawę prowadził zespół "Legato" z Żochowa.

UG Potęgowo

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe