Straty spowodowane przez suszę wynoszą już ok. 3,6 mld zł. Wrześniowy numer Rolnika Pomorskiego

  • 05.09.2018, 16:52 (aktualizacja 28.10.2018, 09:56)
  • Rolnik Pomorski
Straty spowodowane przez suszę wynoszą już ok. 3,6 mld zł. Wrześniowy numer Rolnika Pomorskiego Janusz Rokiciński i po żniwach

Podziel się:

Oceń:

Od środy, 5 września, w kolportażu nowy, 8-9 (77-78) numer polskiego miesięcznika Rolnik Pomorski, dodatku do Dziennika Pomorza i pięciu gazet Wydawnictwa Pomorskiego w Tczewie.

W miesięczniku:

s2. Najlepsi w kraju rolnicy i przedstawiciele firm z obszaru rolnictwa spotkali się na 25 Gali konkursu AgroLiga, w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. W Kategorii Rolnicy I wicemistrzem AgroLigi 2017 zostało gospodarstwo Izabeli i Janusza Bystron ze Sławek (pow. kartuski).

s3. Wg danych na poniedziałek, 3 września 2018, komisje suszowe pracowały w 112 gminach woj. pomorskiego, a w 35 zakończyły pracę. Susza dotknęła nie tylko zbóż, ale też sadów i warzywników.

s4. Pierwsze w tym roku pomorskie dożynki odbyły się w Klukowej Hucie (gm. Stężyca).

s5. Przyjaciel Rolnika Pomorskiego, dr iż Sławomir Niecko, prezes Pomorskiego Centrum Rolno - Spożywczego RËNK S.A zaprasza na targi Jesień w Ogrodzie.

s6. 382 mln zł na „Kształtowanie sieci szkół zawodowych w regionie”. - Sejmik, na czele z Marszałkiem, przykłada ogromną wagę do edukacji młodych ludzi - mówi Dariusz Męczykowski, przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Polecam lekturę wersji papierowej kolorowego miesięcznika i zapraszam na rolnicze targi organizowane przez PODR w Starym Polu i Lubaniu. Ich medialnym patronem jest Rolnik Pomorski.

Janusz Rokiciński

red. naczelny

_rolnikpomorski

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe